Film jest debiutem reżyserskim Wapniewskiej. Opowiada o utraconej, ale wciąż żywej relacji między dwojgiem ludzi. Główną bohaterką jest młoda kobieta, która pozostając sam na sam z własnymi uczuciami i tęsknotami, próbuje na nowo odnaleźć się w kontekście utraty bliskiej osoby.
„Główną bohaterką jest młoda kobieta, która pozostając sam na sam z własnymi uczuciami i tęsknotami, próbuje na nowo odnaleźć się w kontekście utraty bliskiej osoby. Zanurzając się coraz bardziej w wykreowaną przestrzeń wspomnień, nadpisuje je, tworząc coraz bardziej surrealistyczną rzeczywistość, w której pozorna akceptacja poczucia straty, demaskuje jej emocjonalne uwikłanie w byłą relację” – powiedziała Wapniewska.
Film został zrealizowany w technice animacji 2D. Reżyser ukończyła dzieło w 2019 r.
Piotr Płatek poinformował, że Festiwal Europejskich Filmów Animowanych Balkanima istnieje od 2004 r. Został stworzony przez Akademickie Centrum Filmowe - Studenckie Miejskie Centrum Kultury z Belgradu. Prezentowane są na nim europejskie krótkie filmy animowane oraz filmy studenckie. W tym roku Balkanima odbędzie się w dniach 6-11 października.
Festiwal Cinanima w Espinho (Portugalia) jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w tym kraju. Odbywa się od 1977 r. „Przed laty na tym festiwalu nagrody otrzymali m.in. Bronisław Zeman za film +Igraszki+, Alina Skiba i Aleksander Oczko za +Bagaż+, czy Andrzej Orzechowski za +Animalki+” – powiedział Płatek. Tegoroczny festiwal odbędzie się od 9 do 15 listopada.
Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Czarno-biały "Czy to był sen?" nigdy jednak nie wszedł na ekrany. Z firmą współpracowali m.in.: Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa i Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki.
W bielskim studio powstały głównie filmy dla najmłodszej widowni, m.in. popularne seriale o przygodach Bolka i Lolka oraz psa Reksia. Nieduży procent realizacji SFR stanowią jednak też propozycje dla starszych odbiorców.