"Inni ludzie to adaptacja uznanej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 r. Od swojego wielokrotnie nagradzanego debiutu Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną w 2002 r. Masłowska pozostaje wyrazistym głosem swojego pokolenia i bezkompromisową komentatorką życia społecznego. Film wyreżyseruje Aleksandra Terpińska" - napisano w przesłanej informacji.

Reklama

Będzie to debiut fabularny Terpińskiej, której film krótkometrażowy "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymał Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 r.

Za kamerą stanie Bartosz Bieniek - operator m.in. filmów "Droga Aszera" i "Kult-film". Za ścieżkę dźwiękową adaptacji "Innych ludzi" odpowiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ów - Auer, znany ze współpracy z Pezetem i jego wytwórnią Koka Beats.

"Inni ludzie to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku, której akcja rozgrywa się w dzisiejszej Warszawie, a towarzyszy jej pulsujący beat hip-hopu" - napisano w przesłanej informacji.

"Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół" - czytamy w zapowiedzi filmu.

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek z firmy Madants. W 2018 r. firma ta współprodukowała film "High Life" w reż. Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche. Koproducentem filmu jest francuska firma Alcatraz ("High Life", "Sieranevada", "Życie Adeli").

Ekranizacja "Innych ludzi" otrzymała dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego.

Premiera kinowa "Innych ludzi" jest zaplanowana na rok 2020. Za dystrybucję kinową odpowiadać będzie Warner Bros. Entertainment Polska.