Premiera "Kleru" Smarzowskiego. "Dobre scenariusze, czy o pedofilii w kościele, czy o Smoleńsku, powinny być dofinansowane"

| Aktualizacja:

- Chciałbym, żeby finanse Kościoła były przezroczyste i żeby Kościół nie ukrywał pedofilii - powiedział po premierowym pokazie "Kleru" reżyser Wojciech Smarzowski. Kontrowersyjny film o nadużyciach w Kościele miał we wtorek premierę na 43 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Krytycy chwalą Smarzowskiego, zadając hit jesieni.

wróć do artykułu
  • ~DJK
    (2018-09-19 11:06)
    Smarzowski, szacun
  • ~Kacaff, wybitny mędrzec.
    (2018-09-19 11:53)
    Ten ochydny pakszfil na Kościół Matkę Serdeczną w ciągu kilku dni zostanie zakazany.Rozmawiałem już w tej sprawie i otrzymałem odpowiednie przyżeczenie. Nie można pokazywać naszej młodzieży filmu sugerującego że kobieta nieobyczajna szarpie Kaplanowi przyrodzenie na stojąco.Wiadomo że to kapłani stoją w pierwszym szeregu walki z kaundelizmem, mastactwem czy onanią. Czy chcecie żeby była u nas druga Szfecja gdzie można na ulicy walić tzw. fiflaka, albo Japonia gdzie są mistrzostwa w biciu tzw. kucyka (mistrzem jest niejaki Masanobu Sato, lat 68.
  • ~bbc
    (2018-09-19 12:24)
    ale bedzie ryk czarnych
  • ~Matador
    (2018-09-19 13:00)
    Niech bydelko patrzy co pastuszek robi...
  • ~niech bedzie pochwalony
    (2018-09-19 13:08)
    ten film to pikus, rzeczywistosc w sekcie kk jest brutalna!
  • ~ZXCQVB
    (2018-09-19 13:35)
    W trybie pilnym, opodatkować największych bezkarnych oszustów (kapłanów)!!! Handel złudzeniami to też zwykły (oszukańczy) biznes! Dość okradania Polski i jej obywateli, szczególnie emerytów, którym rzucacie tylko ochłapy.
  • ~Chrząszcz Kazimierz z Odbytomia Śl.
    (2018-09-19 13:51)
    Film z płytom Wołyń zniszczony i wyrzucony! Smażowski to antypolak!
  • ~ZXCQVB
    (2018-09-19 13:57)
    Handel złudzeniami powinien być ścigany z urzędu! Amber Gold (i inni) to ich pojętni uczniowie.
  • ~W.Borsa
    (2018-09-19 14:53)
    Który, tym razem, z arcy-błaznów zarządzi wybudowanie, na Placu Zamkowym, trzystu piętrowego (co najmniej), uniwersytetu zarządzania agencjami towarzyskimi? Bilans roczny musi się przecież zamknąć kilku miliardowym plusem.
  • ~Andy
    (2018-09-19 14:54)
    widziałem zwiastun i komentarze do filmu "Kler" i ten film jest obliczony na wyciągnięcie forsy od niewierzących i ateistów, którzy muszą się pocieszyć, bo widocznie jeszcze kościół katolicki istnieje i pracuje dobrze na chwałę Bożą, innowiercy widocznie nie mogli już wytrzymać i zrobili ten film, który wydaje się być nudny i nieciekawy, nawiasem mówiąc, to do kina pójdzie stado baranów ze swoimi niepokojami, lękami i depresjami,...a tak na marginesie życia, to nie wszyscy muszą wierzyć, jak trzeba, żeby świat istniał.
  • ~ajajaj
    (2018-09-19 15:56)
    Czy Mlodziez Wszechpolska odmawiala juz rozaniec przed budynkiem festiwalowym? Krytyka Kosciola jest grzechem dla poboznych czyli Kosciol ma ich przyzwolenie na wszystko a film "Kler" to robienie kasy na wierzacych i nie jest pokazaniem problemow Kosciola. Czysta hipokryzja.
  • ~Sokular
    (2018-09-19 16:59)
    To będzie trudny test na bezstroność i neutralność religijną Państwa.Film potrzebny.
  • ~prawda ekranu
    (2018-09-19 21:23)
    Dla mnie jest to film o środowisku "artystów". Tylko pod przykrywką.Tej metody używał już św. Jan pisząc o Babilonie "wielkiej nierządnicy" chociaż de facto chodziło o Rzym, Sienkiewicz o Krzyżakach chociaż chodziło o Prusaków itp...
  • ~kampania
    (2018-09-19 22:24)
    Wykasowali mi komentarz chociaż w niczym nie naruszał regulaminu. A zostawiają te, które naruszają regulamin. Ale internet pamięta...Repolonizacja mediów konieczna.
  • ~Nu Da, Tawariszcz
    (2018-09-20 18:26)
    Ta produkcja jest zrobiona dla Mamony... Ta produkcja jest zrobiona dla Mamony...... Ta produkcja jest zrobiona dla Mamony..........
  • ~jaity
    (2018-09-20 20:20)
    Jest się czym podniecać. Dlaczego Kościół miałby być lepszy od społeczeństwa, w którym funkcjonuje?
  • ~Polak
    (2018-09-20 20:26)
    Bardzo słusznie. Skoro sfinansowano "Złamany kłos" i "Smoleńsk", to tak samo powinny być sfinansowane "Klątwa" i "Kler". Kto nie chce ich oglądać, lub uważa, że nie powinien, ten nie musi. Jeśli będziemy chcieli blokować powstawanie dzieł niezgodnych z naszą wizją świata, nie będziemy się różnić od muzułmanów, grożących śmiercią Salmanowi Rushdiemu za "Szatańskie wersety".
  • ~aleteia
    (2018-09-20 23:28)
    "Kler" to kilkadziesiąt tysięcy duchownych. Zapakowanie ich wszystkich do worka pt. "patologia" to zwykła p e r f i d i a
  • ~tak
    (2018-09-22 11:31)
    Pan Janusz Gajos powiedział że treści filmu nie o wierze są ale o ludziach jak sam tytuł wskazuje Kler
  • ~Sponsor
    (2018-09-22 21:34)
    A może by tak o molestowaniu w środowisku twórców filmowych... Temat mocny, tylko środowisko zakłamane i niezdolne do autorefleksji.

Może zainteresować Cię też: