W sieci zawrzało, bo użytkownicy Twittera dopatrzyli się w trailerze "Gdzie jest Dory?" homoseksualnej pary z dzieckiem. Domniemane dwie mamy (z których jedna ubrana jest "bardziej męsko") zauważono już w drugiej minucie zwiastuna i jeśli przypuszczenia okażą się prawdziwe, będzie to absolutny precedens – pierwszy homoseksualny związek w obrazie Disneya.

Reklama

Kilka tygodni temu środowiska LGBT postulowały, by swój coming out ogłosiła inna słynna bohaterka Disneya – jedna z sióstr w przygotowywanej właśnie drugiej części "Krainy lodu". Zamieszanie wokół postaci Elsy zaczęło się od wpisu wpisu 17-letniej działaczki ruchu, która zaapelowała na Twitterze, by w nowej odsłonie kasowego hitu na ekranie pojawiła się homoseksualna partnerka królowej baśniowego Arendelle. Pomysł (opatrzony hashtagiem #GiveElsaAGirlfriend, czyli Dajcie Elsie Dziewczynę) szybko zyskał w internecie dużą popularność. Pojawili się zwolennicy, ale też i liczne grono przeciwników takiej idei, którzy przygotowali specjalną petycję. Wytwórnia Disneya nie zabrała głosu w sprawie przyszłości Elsy. Nie komentuje również szumu wokół trailera "Gdzie jest Dory?".

Reklama
Twitter

Akcja "Gdzie jest Dory?" rozgrywa się pół roku po wydarzeniach z poprzedniej opowieści. Dory (mówiąca w oryginale głosem Ellen DeGeneres, zadeklarowanej i słynnej lesbijki) wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanawia odkryć tajemnice swojej przeszłości i dowiedzieć się, gdzie są jej rodzice? Za reżyserię odpowiada Andrew Stanton (twórca hitów "Gdzie jest Nemo" i "WALL-E").

Do polskich kin "Gdzie jest Dory?" trafi 17 czerwca 2016 roku.