Pierwsza nowość tego weekendu to film "Ave, Cezar!" braci Coen. Obraz przedstawia losy Eddiego Manniksa (Josh Brolin), człowieka do rozwiązywania problemów gwiazd Hollywood. Postać Manniksa przypomina Freda Otasha, prywatnego detektywa, który w latach 50. gasił skandale związane z największymi nazwiskami światka filmowego. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się także George Clooney, Ralph Fiennes, Scarlett Johansson, Channing Tatum, Tilda Swinton i Jonah Hill. Film zarobił w weekend 11,4 miliona dolarów.

Reklama

Film "The Choice" powstał na podstawie powieści "Wybór" Nicholasa Sparksa. Bohaterem książki jest mężczyzna imieniem Travis, który nigdy nie pragnął więcej, niż miał. Wystarczało mu spokojne życie, praca w zawodzie weterynarza, przyjaciele i wymarzony domek. Aby uniknąć komplikacji, nie angażował się w poważne związki z kobietami. Wszystko się zmieniło, gdy w jego życiu pojawiła się nowa sąsiadka, Gabby. Benjamin Walker wciela się w Travisa, a Teresa Palmer gra Gabby. W obsadzie znalazł się również Tom Wilkinson i Tom Welling. Film zarobił w trzy dni 6 milionów dolarów.

Ostatnia nowość to "Duma i uprzedzenie i zombie". Dzieło w reżyserii i według scenariusza Burra Steersa jest ekranizacją powieści Setha Grahame-Smitha, która z kolei nawiązuje do słynnego dzieła Jane Austen – "Duma i uprzedzenie". Do klasyka autor dodał wątki charakterystyczne dla powieści grozy. Historia Elizabeth Bennet i jej miłości do pana Darcy została wzbogacona o motyw zombie - w wyniku panującego wirusa ludzie będą zmieniać się w niebezpiecznych nieumarłych. W obsadzie znaleźli się Lily James, Sam Riley i Bella Heathcote. Film zarobił w weekend 5,2 miliona dolarów.

Reklama

Oto pełne zestawienie:
1. "Kung Fu Panda 3" – 21 milionów dolarów
2. "Ave, Cezar!" – 11,4 miliona dolarów
3. "Zjawa" – 7,1 miliona dolarów
4. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" – 6,8 miliona dolarów
5. "The Choice" – 6 milionów dolarów
6. "Duma i uprzedzenie i zombie" – 5,2 miliona dolarów
7. "Czas próby" – 4,7 miliona dolarów
8. "Ride Along 2" – 4,5 miliona dolarów
9. "The Boy" – 4,1 miliona dolarów
10. "Co ty wiesz o swoim dziadku?" – 4 miliony dolarów