Superprodukcja zarobiła w pierwszy weekend w USA 238 milionów dolarów bijąc rekord należący do filmu "Jurassic World" (208 milionów). Choć na całym świecie film zarobił 517 milionów dolarów nie udało się pobić rekordu należącego do wspomnianego już "Jurassic World" (525 milionów dolarów), ale tylko dlatego, że film ma premierę w Chinach dopiero 9 stycznia 2016. Mimo premiery "Gwiezdnych wojen", w kinach pojawiły się dodatkowo aż 4 nowości.

Reklama

Komedia "Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa" zarobiła 14,4 miliona dolarów. W czwartej odsłonie przygód niesfornych gryzoni, Alvin i jego kumple są przekonani, że Dave (Jason Lee) zamierza oświadczyć się swojej dziewczynie Samancie (Kimberly Williams-Paisley) i ich zostawić. Oczywiście, wiewiórki spróbują nie dopuścić do zaręczyn. Film znalazł się na drugiej pozycji.

Miejsce trzecie przypadło także komedii "Siostry". Tina Fey i Amy Poehler grają trzydziestoparoletnie siostry, które dowiadują się, że ich rodzice sprzedają dom i przeprowadzają się do mieszkania. Panie umawiają się na ostatni, wspólny, szalony weekend i urządzają pożegnalną imprezę dla dawnych przyjaciół z liceum. Produkcja zarobiła 13,4 miliona dolarów.

Dwie ostatnie nowości to produkcje pochodzące z Indii. "Dilwale" to opowieść o dzieciach rywalizujących ze sobą rodzin, które spotykają się ponownie po 15 latach rozłąki, "Bajirao Mastani" to z kolei opowieść o hinduskim generale Bajirao I i jego miłości do muzułmanki Mastani. Filmy zarobiły odpowiednio 1,8 oraz 1,6 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" – 238 milionów dolarów
2. "Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa" – 14,4 miliona dolarów
3. "Siostry" – 13,4 miliona dolarów
4. "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" – 5,6 miliona dolarów
5. "Creed: Narodziny legendy" – 5 milionów dolarów
6. "Dobry dinozaur" – 4,2 miliona dolarów
7. "Krampus. Duch Świąt" – 3,7 miliona dolarów
8. "W samym sercu morza" – 3,4 miliona dolarów
9. "Dilwale" – 1,8 miliona dolarów
10. "Bajirao Mastani" – 1,6 miliona dolarów