To drugi film w dorobku reżyserskim aktora i znów ze znakomitą obsad. W rolach głównych pojawiają się bowiem: Andrzej Chyra, Kinga Preis i Filip Pławiak."Prosta historia o morderstwie" jest trzymającą w napięciu, pełną zaskakujących zwrotów akcji historią policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia.

Reklama
Kino Świat

Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek odkrywa, że stopniowo zaczyna upodabniać się do ojca.

Kino Świat

– Ten film ma prowokować pytania o genezę zła i kłamstwa w rodzinie – mówi Arkadiusz Jakubik. – Jak to zło powstaje? Dlaczego kłamiemy, żeby to zło ukryć? I czy jesteśmy ofiarami piętna? Dzisiaj bohater tragedii antycznej zadałby sobie pytanie, że może to nie klątwa rządzi losem człowieka, lecz człowiek klątwą. Że nie jesteśmy ofiarami piętna, lecz sprawcami. Więc może jesteśmy tylko my i nasze wybory™ "Prosta historia o morderstwie" to zaangażowana społecznie opowieść ubrana w garnitur kryminalnego thrillera.

Reklama
Kino Świat

Jednym ze scenarzystów "Prostej historii o morderstwie" jest Igor Brejdygant, autor scenariusza serialu "Paradoks" w reżyserii Grega Zglińskiego. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik ("Carte Blanche", "Wymyk"). Do kin dzieło trafi w 2016 roku.