Joanna Hoffman należała do zespołu Jobsa od samego początku. – Pełniła rolę dyrektora marketingu, chociaż twierdziła, że miała zerowe doświadczenie w tej dziedzinie – o swojej bohaterce Kate Winslet opowiada w miesięczniku "Total Film". – Hoffman stała się kluczową postacią w zawodowym świecie Steve'a Jobsa. Była też jego przyjaciółką. 

– Przygotowując się do roli, musiałam nauczyć się sposobu, w jaki mówiła – kontynuuje hollywoodzka gwiazda. – Nie przyszło mi to tak łatwo, jak się spodziewałam. Ta praca wymagała ode mnie dużo cierpliwości.

– Poza tym dużo czasu spędziłam z Joanną – uzupełnia Winslet. – Podzieliła się ze mną wieloma historiami.

"Steve Jobs" opowiada historię wprowadzenia przed Jobsa trzech produktów Apple (Mac, NeXT i iPod). W głównej roli występuje Michael Fassbender. Poza nim i Winslet w filmie grają również Seth Rogen (jako Steve Wozniak), Jeff Daniels (jako John Sculley), Katherine Waterston (jako Chrisann Brennan) i Michael Stuhlbarg (jako Andy Hertzfeld). Scenariusz napisał Aaron Sorkin, który bazował na książce "Steve Jobs" Waltera Isaacsona, jedynej biografii akceptowanej przez szefa Apple'a. Film wyreżyserował Danny Boyle.