Joanna Hoffman jest córką Jerzego Hoffmana i jego pierwszej żony (pochodzącej z Erywania w Armenii) Marleny. Do Stanów Zjednoczonych wyjechała jako nastolatka i zrobiła tam imponującą karierę. Do historii weszła jako jedyna kobieta w zespole NeXT, który w latach 80. zaprezentował światu Macintosha oraz bardzo bliska współpracowniczka Steve'a Jobsa. Jako szefowa marketingu w firmie Apple, miała na niego olbrzymi wpływ. – On jej nigdy nie onieśmielał. Nie bała się go. Zawsze widziała go jak równego sobie – mówi o Hoffman Kate Winslet, która sportretowała Polkę we wchodzącym na ekrany, a już głośnym filmie Danny'ego Boyle'a "Steve Jobs".

Reklama

Laureatka Oscara przygotowując się do roli, spędziła sporo czasu z Joanną Hoffman i jest nią zachwycona. – To najbardziej inspirująca postać, jaką kiedykolwiek grałam – przyznaje Kate Winslet.Była nadzwyczajną, przebojową kobietą z Europy Wschodniej, która jako jedna z niewielu potrafiła przemówić Steve'owi do rozsądku, a on jej słuchał – podkreśla brytyjska aktorka. – Jako jedyna potrafiła na niego nakrzyczeć, potrafiła nad nim zapanować.

Universal Pictures / Francois Duhamel

"Steve Jobs" – biograficzna opowieść o życiu wieloletniego szefa Apple z Michaelem Fassbenderem w roli głównej – wejdzie na polskie ekrany 13 listopada. Wyreżyserowany przez Danny'ego Boyle'a obraz zbiera na świecie bardzo dobre recenzje i jest typowany jako jeden z faworytów w walce o Oscary 2016.

Reklama