Obraz powstał w oparciu o serię powieści dla młodzieży autorstwa R.L. Stine'a, znaną w Polsce pod tytułem "Gęsia skórka". Cykl książek z dreszczykiem doczekał się telewizyjnej adaptacji, którą emitowano w latach 1995-1998. Za kamerą pełnometrażowej produkcji stanął Rob Letterman ("Podróże Guliwera"). Bohaterem "Gęsiej skórki" jest nastoletni Zach Cooper (Dylan Minnette), który wraz z rodziną przeprowadza się do nowego domu, gdzie ich sąsiadem zostaje tajemniczy pisarz, pan Shivers (Jack Black). W walce z demonicznymi wytworami wyobraźni Shiversowi pomaga siostrzenica (Odeya Rush) oraz Zach. W obsadzie obrazu są również Amy Ryan, Jillian Bel, Ryan Lee, Ken Marino i Halston Sage. Film zarobił podczas weekendu 23 miliony dolarów.

Reklama

Druga nowość w zestawieniu to "Most szpiegów" Stevena Spielberga. Akcja thrillera rozgrywa się w czasie zimnej wojny. Tytuł zaczerpnięty został od mostu łączącego Zachodni Berlin ze Wschodnim, gdzie często dochodziło do wymiany szpiegów między siłami zachodu a Związkiem Radzieckim. Obraz przybliży prawdziwą historię prawnika, Jamesa Donovana (Tom Hanks), którego CIA wykorzystało, by ocalić pilota Gary'ego Powersa przed zesłaniem do ZSRR. W obsadzie poza Tomem Hanksem znaleźli się też Mark Rylance, Scott Shepherd, Amy Ryan czy Sebastian Koch. Trzy dni w kinach pozwoliły na zysk w postaci 15 milionów dolarów.

Horror "Crimson Peak: Wzgórze krwi" trafił na czwarta pozycję zestawienia z dochodem 12 milionów dolarów. Główną bohaterką jest kobieta (Mia Wasikowska), która zauroczona pewnym kawalerem (Tom Hiddleston) trafia do jego starego domu. Jessica Chastain gra zazdrosną siostrę mężczyzny. Akcja horroru rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii. W obsadzie znaleźli się także Charlie Hunnam, Burn Gorman, Doug Jones, Leslie Hope i Jim Beaver.

Reklama

Ostatnia nowość weekendu to dramat "Woodlawn". Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami opowiada o Tonym Nathanie, czarnoskórym graczu futbolu amerykańskiego z Alabamy. W obrazie zagrali Sean Astin, Nic Bishop, Caleb Castille, Sherri Shepherd i Jon Voight. Produkcja zarobiła 4 miliony dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Gęsia skórka" – 23,5 milionów dolarów
2. "Marsjanin" – 21,5 milionów dolarów
3. "Most szpiegów" – 15,3 milionów dolarów
4. "Crimson Peak: Wzgórze krwi" – 12,8 milionów dolarów
5. "Hotel Transylwania 2" – 12,2 milionów dolarów
6. "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii" – 5,8 milionów dolarów
7. "Praktykant" – 5,4 milionów dolarów
8. "Sicario" – 4,5 milionów dolarów
9. "Woodlawn" – 4,1 milionów dolarów
10. "Więzień labiryntu: Próby ognia" – 2,7 milionów dolarów