"Więzień labiryntu: Próby ognia" to kontynuacja obrazu "Więzień labiryntu" z 2014 roku. W drugiej odsłonie opowieści na podstawie sagi Jamesa Dashnera główny bohater Thomas (Dylan O'Brien) – wraz ze swoimi towarzyszami, po ucieczce z labiryntu – natrafi na nowe niebezpieczeństwa. Teraz muszą przejść najbardziej zniszczoną część Ziemi. Poza O'Brienem, pojawiają się ponownie Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster i Patricia Clarkson. Scenariusz napisał T.S. Nowlin, a reżyserią zajął się Wes Ball. Film zarobił w weekend 30 milionów dolarów.

Reklama

"Pakt z diabłem" to inspirowana faktami produkcja, w której Johnny Depp gra Jamesa "Whiteya" Bulgera – szefa gangu Winter Hill. To organizacja kryminalna, która zajmowała się szeroko zakrojoną działalnością: od sprzedaży narkotyków po dostarczanie broni dla IRA. Tajemnicze zniknięcie Bulgera pod koniec lat 90. wywołało poważny skandal. Wcześniej bandyta stał się informatorem FBI i status ten wykorzystywał do eliminowania swoich wrogów i konkurentów. Scenariusz Marka Mallouka i Jeza Butterwortha powstał w oparciu o książkę "Black Mass: Whitey Bulger, The FBI, And A Devil's Deal" Dicka Lehra i Gerarda O'Neilla. W filmie grają także James Russo, Joel Edgerton, Benedict Cumberbatch, Kevin Bacon, Juno Temple, Jesse Plemons i David Harbour. Produkcja przyniosła po trzech dniach w kinach 23 miliony dolarów.

Ostatnia nowość weekendu to znany już w Polsce "Everest". Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami dramat przedstawia zmagania dwóch ekspedycji na Mount Everest. Himalaiści zostają zaskoczeni przez potężną burzę. Walczą nie tyle o zdobycie szczytu, co o własne życie. W rolach głównych pojawili się Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Jake Gyllenhaal, Martin Henderson, Emily Watson, Thomas Wright, Sam Worthington, Robin Wright i Keira Knightley. "Everest" wyreżyserował Baltasar Kormákur. Film zarobił do tej pory 7,5 miliona dolarów.

Reklama

Oto pełne zestawienie:
1. "Więzień labiryntu: Próby ognia" – 30,3 milionów dolarów
2. "Pakt z diabłem" – 23,6 milionów dolarów
3. "Wizyta" – 11,3 milionów dolarów
4. "The Perfect Guy" – 9,6 milionów dolarów
5. "Everest" – 7,5 milionów dolarów
6. "War Room" – 6,2 milionów dolarów
7. "A Walk in the Woods" – 2,7 milionów dolarów
8. "Mission: Impossible – Rogue Nation" – 2,2 milionów dolarów
9. "Straight Outta Compton" – 1,9 milionów dolarów
10. "Grandma" – 1,9 milionów dolarów