Premiera filmu opowiadającego o kontrowersyjnym Edwardzie Snowdenie została przesunięta z okresu świątecznego na 2016 rok. Producenci nie chcą komentować swojej decyzji. Źródła zbliżone do produkcji filmu ujawniają jednak, że obraz nie jest jeszcze gotowy.

Reklama

W ten sposób "Snowden" ustępuje miejsca innym głośnym premierom zaplanowanym na okres bożonarodzeniowy – tytułom takim jak "Alvin i Wiewiórki 3", "Concussion" z Willem Smithem, komedii "Daddy's Home" z Willem Ferrellem i Markiem Wahlbergiem, "Joy" z Jennifer Lawrence, "Point Break – na fali" oraz "Gwiezdnym wojnom: Przebudzeniu mocy".

Podczas świąt Bożego Narodzenia premiery będą miały również bardzo oczekiwane filmy głośnych reżyserów – "Nienawistna ósemka" Quentina Tarantino i "Zjawa" – nowy film zdobywcy Oscara Alejandro Gonzaleza Inarritu z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Za tydzień natomiast odbędzie się światowa premiera nowego filmu odtwórcy roli Snowdena – Josepha Gordona-Levitta"The Walk. Sięgając chmur". Zgodnie z przewidywaniami krytyków aktor za rolę w tym obrazie może spodziewać się wielu nagród.