Dzieło opowiada o Edwardzie Snowdenie, byłym pracowniku NSA i CIA, który trafił na pierwsze strony gazet po tym, gdy ujawnił światu informacje na temat amerykańskich i brytyjskich rządowych programów inwigilowania obywateli. Thriller ma skupiać się na przekazywaniu tajnych dokumentów felietoniście "Guardiana" – Glennowi Greenwaldowi.

Reklama

Nowa fotka z planu przedstawia postać graną przez Gordona-Levitta oraz Shailene Woodley, która wciela się w jego dziewczynę, Lindsay Mills.

W filmie Scott Eastwood portretuje agenta NSA, którego życie zmienia się na zawsze z powodu działań Snowdena. Melissa Leo gra Laurę Poitras, Zachary Quinto – Glenna Greenwalda, a Tom Wilkinson – Ewena MacAskilla. Ludzie ci współpracowali ze Snowdenem, gdy zaczął ujawniać tajne informacje. Timothy Olyphant występuje jako agent CIA, który przyjaźnił się ze Snowdenem, zanim ten wyjechał ze Stanów Zjednoczonych, w innego przyjaciela wciela się Lakeith Lee Stanfield. Nicolas Cage pojawia się natomiast jako były agent CIA. Za reżyserię odpowiada Oliver Stone.

Obraz inspirowany jest książkami "The Snowden Files: The Inside Story Of The World's Most Wanted Man" Luke'a Hardinga oraz "Time Of The Octopus" rosyjskiego adwokata Edwarda Snowdena, Anatolija Kuczereny. "Snowden" trafi do kin 25 grudnia.