"Róża" i "Miasto 44" znalazły się wśród 10 filmów zakazanych w Rosji

| Aktualizacja:

"Róża" i "Miasto 44" znalazły się na liście dziesięciu filmów zakazanych w ostatnich latach w Rosji. Listę publikuje portal rufabula.com, by wskazać rosyjskiemu widzowi obrazy, jakie powinien zobaczyć np. na DVD czy online, a których nie może obejrzeć oficjalnie.

wróć do artykułu
  • ~Firmius
    (2016-01-03 11:50)
    Czyli zwykła cenzura, nie różniąca się - może oprócz skali, bo w końcu artykuł powyżej jest o filmach, a gdzie książki, malarstwo, muzyka i inne sztuki - od tej z czasów komunistycznych.
  • ~umiarkowany
    (2015-08-13 00:33)
    Faszystowska Rosja niczym nie różni się od faszystowskich Niemiec Hitlera a anszlus Krymu niczym od anszlusu Sudetów przez Adolfa! Rosjanie to genetyczni mordercy, takie są fakty!
  • ~raul
    (2015-05-02 07:58)
    PIS TO PARTIA PODPALACZY POLSKI..
  • ~rex
    (2015-05-02 07:55)
    ROSJA BOI SIE TYLKO SILY...
  • ~plk..NATO
    (2015-05-02 07:54)
    TYLKO BOMBA ATOMOWA ZRZUCONA NA MOSKWE MOZE URATOWAC LUDZKOSC
  • ~cito
    (2015-05-02 06:58)
    Polacy są niesłychanie głupim narodem. Najpierw kopią Rosjan po kostkach a potem mają do nich pretensję, że mamy najwyższe ceny za rosyjski gaz.
    Powstanie Warszawskie miało na celu:
    1. Pogonienie Niemców
    2 .Przejęcie władzy w mieście przed wejściem Rosjan aby Rosjanie tej władzy nie przejęli.
    I Polacy spodziewali się że Rosjanie przyjdą powstańcom z pomocą.
    Jakim trzeba być idiotą, żeby snuć takie nierealistyczne plany???
  • ~xbh
    (2015-05-01 22:05)
    Wojna 2015 roku to pewna informacja, Polacy dostają pierwsze wezwania do wojska. W 2016 roku takie wezwanie dostaną osoby, które nie chciały być zawodowymi żołnierzami, więcej możecie przeczytać tutaj: http://ulubione.blutu.pl/wojna-2015-rok/
  • ~greg
    (2015-05-01 22:04)
    Cała prawda o Polsce dostępna już na DVD i w internecie! Szkoda, że wcześniej nie trafiła do kin, bo dzięki temu byłaby bardziej rozchwytywana...
  • ~mirek
    (2015-05-01 21:35)
    jestes tylko scierwo, zero ,ktore najlepiej powinno sie ignorowac.
  • ~Zeus na Olimpie
    (2015-05-01 21:05)
    Do Wiesia Hooja osranego.Ty pomiocie klechy i prostytutki w habicie,co robi loda 300 razy dziennie wszystkim klechom w okolicy.Ty lepiej piszesz jak Goebels i Kaczor razem wzieci.Liz przedzial Eustachego Chazanowi to trafisz tam gdzie twoje miejsce wszalecie publicznym gdzie sraja twi ludzie ty scierwo czarnych sukienek.Odpierd...sie od Prezydenta Polski.Ty pomiocie Wesolowskiego i Gila.
  • ~usa
    (2015-05-01 20:24)
    polaki nie umieja rozmawiac, jak nie ma argumentu ( bo jajki argument jak mozg wyprany przez kosciol i taniec z gwiazdami) to mowi o bledach . jestem us citizen. caly swiat sie z was smieje polaki, walczycie z rosja ? haaaahahahaha , ameryka wam pomoze ? zaraz padne ze smiechu , co za matolki
  • ~iwan
    (2015-05-01 19:06)
    PO to dno, Komorowski WSIowy pacan !
  • ~usa
    (2015-05-01 16:43)
    w polsce tez jest czarna lista filmow wy katolickie matolki z wypranymi muzgami - rosjanie i caly swiat sie z was smieje niewolnicy za 1200pln
  • ~lech, czech i rus
    (2015-05-01 16:19)
    W "Róży" nie docenili postaci sowieckiego lekarza, który jest postacią jak najbardziej rycerską. "Róża" jest dla mnie filmem doskonałym i niesamowicie obiektywnym.

    W czym "Miasto 44" podpadło Kacapom? Komasa mógł pokazać Sowieciarzy i Kacapów od Własowa, a nie pokazał.
  • ~wiesio
    (2015-05-01 15:53)
    - Nie budzi mojego zaufania. Znam go wiele lat. Wydawało mi się, że to człowiek, który pracuje w polityce nie dla kariery. Ale dzisiaj to taki typowy urzędnik, karierowicz - stwierdził na antenie TVP Jerzy Zelnik, który w tak mocnych słowach ocenił Bronisława Komorowskiego, dodając, że prezydent jest „dosyć niemrawy, stosuje dużo banalnych chwytów”.

    W programie "Po przecinku" na antenie TVP Info gośćmi byli dwaj znani aktorzy Jerzy Zelnik i Olgierd Łukaszewicz. Nie rozmawiali jednak o teatrze, a polityce. Obaj należą do komitetów poparcia głównych rywali w wyborach prezydenckich. Pierwszy poparł Andrzeja Dudę, drugi Bronisława Komorowskiego.

    Zelnik nie ukrywał krytycznej oceni kończącej się prezydentury.

    – Jestem za aktywną prezydenturą. Nie za prezydenturą, która ogłasza zgodę, ale głównie z rządem. I ogłasza bezpieczeństwo, ale głównie dla rządzących. Dla oligarchii, bo dla mnie ta demokracja w Polsce jest wątpliwa. Nie uważam naszych wyborów za wiarygodne, od pewnego czasu. Wydaje mi się, że prezydent nie może mówić, że to szaleni ludzie podważają wiarygodność wyborów. Bo trzeba być po stronie tych, którzy kontrolują tę wiarygodność – stwierdził Zelnik.

    O prezydencie Komorowskim Zelnik mówił w TVP Info, że jest „dosyć niemrawy, stosuje dużo banalnych chwytów”. – Na mnie robi wrażenie człowieka, który celebruje głównie swoją własną osobę. Po katastrofie smoleńskiej wydawało mi się, że przebiera nogami, aby jak najszybciej dowodzić. Nie budzi mojego zaufania. Znam go wiele lat. Wydawało mi się, że to człowiek, który pracuje w polityce nie dla kariery. Ale dzisiaj to taki typowy urzędnik, karierowicz – stwierdził Zelnik.

    Jak można się było spodziewać innego zdania był Łukaszewicz.
    Postanowiłem bronić Bronisława Komorowskiego, bo chcę, aby w państwie było jasno i czytelnie. Chcę zobaczyć na tym stanowisku człowieka, którego znam i jest przewidywalny - wiem, że on nie rządzi i nie konkuruje z rządem – podkreślał Olgierd Łukaszewicz.

    Wyjaśniło się - Łukasiewicz chce Komorowskiego bo chce prezydenta, który pełni tylko funkcje reprezentacyjne a nie rządzi ale Polakom jest potrzebny silny peezydent, który faktycznie zadba o ich bezpieczeństwo i lepszy byt, takim prezydentem nie był, nie jest i jak widać z jego zachowania i oceny tych, którzy go dobrze znają, nie będzie, bo nie jest w stanie być, Bronisław Komorowski.

    A jak dla nas, dla Polaków, Komorowski za drogi jest na strażnika żyrandoli.


    GNUŚNY HRABIA Z RUSKIEJ BUDY, WTOPA - KOMOROWSKI PRZYSPAWAŁ SIĘ DO PREZYDENCKIEGO FOTELA I ŻYJE SOBIE ZA NASZĄ KASĘ JAK SZEJK.

    JEST DROŻSZY OD BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ !!

    ZOBACZ ILE PŁACIMY ZA MNOŻĄCE SIĘ WTOPY, CHAMSTWO, PYCHĘ, LEKCEWAŻENIE NAS, OBCIACH NA CAŁY ŚWIAT.

    Na utrzymanie kancelarii Bronisława Komorowskiego wydajemy 475 tys. zł dziennie. Prezydent RP kosztuje więcej niż prezydent Niemiec i wiele europejskich koronowanych głów. Na co Komorowski wydaje takie pieniądze?
    Na doradcę, który mu napisał przemówienie o bigosowaniu, wygłoszone w German Marshall Fund podczas pierwszej, superważnej wizyty oficjalnej w USA?

    „Bigos to takie szczególne, specyficzne danie. Kapusta siekana i siekane mięso długotrwale gotowane” – dowiedzieli się goście prestiżowej instytucji.

    A może kasa poszła na pisanie projektów ustaw? Nie, już wiadomo, że Komorowski unikał inicjatyw ustawodawczych.
    Może więc wydajemy na to, by zatrzeć nieprzyjemne wrażenia gospodarzy po prezydenckich wizytach, jak w Japonii, gdy w parlamencie Komorowski łazi buciorami po fotelach?

    Niezależnie od stopnia miałkości i obciachu, jakie niesie ta prezydentura, sumy przejadane przez kancelarię Komorowskiego są porażające. Zwłaszcza w kontekście wypowiedzi liderów PO, że głowa państwa to jedynie strażnik żyrandola.


    W Stargardzie Szczecińskim tłum wygwizdał kandydata POWSI. Komorowskiemu puściły nerwy. Wielce obrażony znowu wrzeszczał, wygrażał pięścią i znowu było o kurach. Zapomniał jaśnie wielmożny hrabia z ruskiej budy, co sam przed laty wymyślał i plótł pod adresem urzędującego wówczas prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prof. Lecha Kaczyńskiego.


    Kandydat Platformy Obywatelskiej i WSI, goni w piętkę - podczas wiecu w Stargardzie Szczecińskim nie potrafił zapanować nad nerwami. Z zaciśniętymi ze złości zębami, wrzeszczał jak naćpany i wygrażał pięścią . Ale całkowicie niezrozumiały był wątek "drobiowy", gdy znowu zaczął coś bredzić o... kurach.

    W Stargardzie Szczecińskim, oprócz partyjnego aktywu, kandydata Platformy Obywatelskiej, "przywitali" również mieszkańcy miasta. Z transparentami "Precz z Szogunem", głośno domagający się śledztwa w sprawie Fundacji Pro Civili.

    To tak wyprowadziło z równowagi Bronisława Komorowskiego, że zaczął wrzeszczeć i wskazywać palcem na krytykujących go młodych mieszkańców Stargardu Szcz.

    - Stanowią świetną ilustrację tego, między kim, a kim będziecie państwo wybierali 10 maja. Są tacy, którzy pewnie będą chcieli głosować na awanturę, na kłótnię, na nieumiejętność współpracy, na stwarzanie zagrożenia, na niezgodę narodową. Ale nas jest więcej! Tych którzy chcą Polski bezpiecznej i Polski zgodnej - wrzeszczał Komorowski.

    Czyli według starej i mocno już zdartej płyty. Im więcej mówił, "nakręcał" się coraz bardziej. Już nie tylko wrzeszczał, ale i wygrażał pięścią. Chwilami nie kontrolował tego co mówił, bez ładu i składu ...

    "Wygranie przez mojego konkurenta... Tacy ludzie będą wchodzili do pałacu prezydenckiego. Tacy ludzie będą budowali wizerunek naszej Ojczyzny na zewnątrz. Tacy awanturnicy, tacy przeciwnicy zgody. Nie ma na to naszej zgody" - wrzeszczał z nienawiścią w oczach..

    A teraz najciekawsze! CYTAT DNIA, A MOŻE I CAŁEJ KAMPANII WYBORCZEJ:

    "Te słynne kury z Mazur też przestaną się nieść. I co? Nie ma mleka, kury się nie niosą... " - stwierdził kandydat POWSI.

    Wątek z drobiem pojawia się nie po raz pierwszy.

    To już jakaś obsesja. Czy Bronisław Komorowski jest aby zdrowy ? !!!


    Polakom nie jest potrzebny na fotelu prezydenta, pełny pychy, zadufany w sobie, chamski i bezczelny, karierowicz, posiadający powiązania z komunistycznymi, Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, które kolaborowały
    z tajnymi służbami sowieckimi, (i dlatego zostały zlikwidowane przez państwo polskie) ich patron i obrońca, człowiek chory z nienawiści, który nie panuje nad nerwami i na spotkaniach wyborczych wrzeszczy na Pooaków.
    Polakom jest potrzebny silny, spokojny, w pełni zrównoważony i przyjazny prezydent, który faktycznie zadba o ich bezpieczeństwo i lepszy byt. Takim prezydentem nie był, nie jest i jak widać z jego zachowania
    i oceny tych, którzy go dobrze znają, nie będzie, bo nie jest w stanie być, Bronisław Komorowski.

    A jak dla nas, dla Polaków, Komorowski za drogi jest na strażnika żyrandoli.


    GNUŚNY HRABIA Z RUSKIEJ BUDY, WTOPA - KOMOROWSKI PRZYSPAWAŁ SIĘ DO PREZYDENCKIEGO FOTELA I ŻYJE SOBIE ZA NASZĄ KASĘ JAK SZEJK.

    JEST DROŻSZY OD BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ !!



    Hrabia, z ruskiej budy, niech przestanie gloryfikować WSI, niech przeprosi Polaków, niech zakończy wojnę polsko-polską wszczętą przez Donalda Tuska w 2005 roku po podwójnej klęsce wyborczej a potwierdzoną i wzmocnioną na hucznej prezentacji komitetu wyborczego jaśnie hrabiego z ruskiej budy w 2010 roku, niech odwoła oszczerstwa
    i bluźnierstwa jakie wypowiedział przeciw prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, za Jego życia i po tragicznej śmierci, oraz przeciw PiS, i milionom Polaków, ich zwolenników,

    niech złoży urząd i zajmie się kurami. To wszystko co może zrobić oprócz uznania swoich błędów, okazania żalu i skruchy, poskromienia swojej chorej nienawiści i pychy.
  • ~zbysiunia
    (2015-05-01 14:50)
    ten zolnierz armi czerwonej to ten sam co wyzwalal Oswiecim i walczyl w powstaniu warszawskim (SS Galicja) - ukrainiec ! Nie widze powodu by wrogom polskim neonazistom Rosjanie mieli dawac zarabiac na tych filmach u siebie. Czy w Polsce wyswietla sie aktualne filmy rosyjskie o zbrodniach neobanderowcow, nawet nie znamy tytulow
  • ~usa
    (2015-05-01 13:50)
    w polscei czy usa i innych krajach tez jest lista zakazanych filmow ale trzeba napisac koniecznie o rosji ,
  • ~a co mi tam
    (2015-05-01 13:15)
    "Film jest niedostępny w Twoim kraju."
    Film Pociąg życia.
    Dwadzieścia pięć lat „wolności”
    Toż to antysemityS
  • ~Joshua Tree
    (2015-05-01 13:01)
    Ruskie to akyknawiennyje ******
  • ~Sceptissimus
    (2015-05-01 12:35)
    No a te polskie filmy o Smoleńsku czy Jaruzelskim ?

Może zainteresować Cię też: