Akcja "Furii" rozgrywa się w Niemczech w 1945 roku. – Wojna już prawie dobiega końca, a nazistowskie imperium jest już tylko kolosem na glinianych nogach – wyjaśnia David Ayer, reżyser filmu. – To zupełnie inna perspektywa niż w większości filmów wojennych, w których celebruje się zwycięskie kampanie na kontynencie europejskim, inwazję D-Day czy Bitwę w Ardenach. My opowiadamy o zapomnianym przez wielu okresie, kiedy nie tylko nazistowskie wojska wydawały z siebie ostatnie tchnienie, ale i armia amerykańska, która znacznie przyczyniła się do ich pokonania, ledwie zipała po kilku latach nieustannej walki. Ludzie byli wykończeni. Żołnierze walczyli do ostatniego tchu, musieli trzymać się razem, bo w innym wypadku nie dotrwaliby do końca. W rolach głównych występują: Brad Pitt, Logan Lerman, Shia LaBeouf, Michael Pena i Jon Bernthal. Film zarobił w trzy dni 23,5 miliona dolarów.

Reklama

Druga nowość weekendu to animacja "Księga życia". Wyreżyserowany przez Jorge R. Gutierreza film opowiada o dwóch potężnych magach, którzy zakładają się o to, czy ludzie są istotami o czystych sercach. Wśród osób poddanych próbie będzie trójka przyjaciół z dzieciństwa: Manolo (Diego Luna) – młody matador, który marzy, by zostać muzykiem i Joaquin (Channing Tatum) – sportowiec i duma rodzinnego miasta. Obaj zakochają się w Marii (Zoe Saldana) – pięknej i niezależnej księżniczce. Bohaterów czekają jednak nie tylko perypetie miłosne. Dochód 17 milionów dolarów pozwolił filmowi na zajęcie 3. pozycji.

Ostatni nowy obraz w zestawieniu to melodramat "Dla ciebie wszystko". Głównymi bohaterami są Dawson i Amanda, para małomiasteczkowych ukochanych z dzieciństwa, pochodzących z różnych warstw społecznych. Po 20 latach, już jako dorośli, spotykają się ponownie - na pogrzebie wspólnego przyjaciela. Nie zapomnieli o miłości, która ich niegdyś połączyła. To, co ich jednak rozdzieliło, dziś przemawia z jeszcze większą mocą. W rolach głównych pojawili się Michelle Monaghan i James Marsden. Film trafił na 5. pozycję z dochodem 10,2 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Furia" – 23,5 miliona dolarów
2. "Zaginiona dziewczyna" – 17,8 miliona dolarów
3. "Księga życia" – 17 milionów dolarów
4. "Aleksander – okropny, straszny, niezbyt dobry, bardzo zły dzień" – 12 milionów dolarów
5. "Dla ciebie wszystko" – 10,2 miliona dolarów
6. "Dracula: Historia nieznana" – 9,8 miliona dolarów
7. "Sędzia" – 7,9 miliona dolarów
8. "Annabelle" – 7,9 miliona dolarów
9. "Bez litości" – 5,4 miliona dolarów
10. "Więzień labiryntu" – 4,5 miliona dolarów