"Sąsiedzi" to opowieść o przeciętnym facecie (Seth Rogen), który wraz z żoną (Rose Byrne) i małym dzieckiem wprowadza się do nowego domu. Wkrótce małżonkowie muszą stawić czoła mieszkańcom domu bractwa studenckiego Delta Psi Beta, który znajduje się w najbliższym sąsiedztwie. Szczególnie hałaśliwy i złośliwy jest niejaki Teddy (Zac Efron), który z niemałą satysfakcją uprzykrza życie nowym sąsiadom. Komedia w reżyserii Nicholasa Stollera zarobiła po pierwszym weekendzie w USA 51,1 miliona dolarów.

Reklama

Druga nowość top 10 to "Moms' Night Out". Film opowiada o matkach, które postanawiają spędzić czas poza domem, zostawiając dzieci pod opieką mężów. Jak można się domyślić, szybko pojawiają się problemy. W rolach głównych pojawili się Sarah Drew, Sean Astin, Patricia Heaton oraz Trace Adkins. Film znalazł się na 7. lokacie z nieco ponad 4 milionami na koncie.

Oczko niżej trzeci i ostatni debiut, "Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki", który zarobił 3,7 miliona dolarów. W animacji Dorotka wezwana przez przyjaciół wraca do Szmaragdowego Grodu, by rozprawić się z przebiegłym Błaznem, który objął panowanie nad Oz. W anglojęzycznej wersji głosu postaciom użyczają Lea Michele, Martin Short, James Belushi, Dan Aykroyd i Kelsey Grammer.

1. "Sąsiedzi" – 51,1 miliona dolarów
2. "Niesamowity Spider-Man 2" – 37,2 miliona dolarów
3. "Inna kobieta" – 9,2 miliona dolarów
4. "Niebo istnieje... naprawdę" – 7 milionów dolarów
5. "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" – 5,6 milionów dolarów
6. "Rio 2" – 5,1 miliona dolarów
7. "Moms' Night Out" – 4,2 miliona dolarów
8. "Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki" – 3,7 miliona dolarów
9. "Niezgodna" – 1,7 miliona dolarów
10. "Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych" – 1,5 miliona dolarów