Uroczysta premiera "Wałęsy". Prezydent, politycy, gwiazdy...

| Aktualizacja:

Dwa tygodnie temu w Wenecji, w piątek w Gdańsku, a w sobotę w Warszawie - zaprezentowany został najnowszy film Andrzeja Wajdy " Wałęsa. Człowiek z nadziei".

wróć do artykułu
  • ~gfd
    (2013-09-22 11:16)
    a loczem ten lilm
  • ~marek
    (2013-09-22 11:10)
    MIROSŁAWA GOŁOŚ vel falenza c. ZBIGNI8EWA skazywanego za pobicia kradzieże i współudział w morderstwie współ-LAUREATKA NOBLA
  • ~Tajemniczy inwestor z Kataru
    (2013-09-22 10:46)
    A gdzie prawdziwi stoczniowcy Bolek to ty ich puscieś ich w skarpetkach czemu sie teraz chowasz za wysokim murem i nie popatrzysz ludziom prosto w twarz ja stocznie padaja jedna za druga
  • ~dziadek
    (2013-09-22 10:47)
    Kto zrobi film o "wiekopomnych dokonaniach" bohaterskich braci Kaczyńskich i Ojcu Rajmundzie, którego "nie ma" ?
  • ~Leon
    (2013-09-22 10:52)
    Wiesiu ty ubecki POmiocie lepiej wydać na Rydzyka, który coś zbuduje niż na stanowiska po 60 tys, zł dla swoich Pokemonów. Dla tego twojego Słońca Peru i jego watahy to i biliony euro nie wystarczy do rządzenia bo wszystko ukradną. Zacznij ubeku myśleć choć mniemam, że ty tego PIS-u boisz się bo załapałeś się w rozkradaniu majątku Polaków lub boisz się odpowiedzialności karnej za POpełnione przestępstwa.
  • ~Dromek
    (2013-09-22 10:52)
    czy ktoś widział na premierze ojca chrzestnego LECHA ?
    -
    czyli
    -
    KAPITANA GRACZYKA
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-09-22 11:02)
    Nakrecic ZIEMIE OBIECANA ...a potem Nikodem Dyzma bis...co za upadek starego LAJDY
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-22 11:03)
    Motorówka została przeniesiona dźwigiem przez mur , razem z bolkiem .Do dzisiaj tam stoi ,bo zapomnieli jej zabrać .
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-09-22 11:05)
    NO to rodzice szykowac forse dla dzieci do kin na to arcydzielo...ktory dyrektor nie napedzi dzieci ...na bank traci stanowisko
  • ~POLAK
    (2013-09-22 11:05)
    BYDGOWSKI IPN-LECH ijego bracia nie cieszyli się dobrą opinią z uwagi na chuligański tryb życia,skłonności do kradzieży i bójek przy użyciu NOŻA WAŁĘSA brał udziałw kradzieży silników z łochocińskigo POM Jeden z miejscowych pamięta Wałęsów chodząxcych na odpusty;po drodze odrywali sztachety,by użyć ich w bójce,dlatego nazywaliśmy go sztacheciarzem
  • ~danae
    (2013-09-22 11:07)
    niikt nie powinien tego obrazu nakręcić brak prawdy , sama fikcja , żenada

    pieniadze wyrzucone w błoto , nic dziwnego ,że pan L.Wałęsa myśli o śmierci.Nareszcziie dojrzał
  • ~big
    (2013-09-22 11:10)
    nawet wstydu nie maja robiac film o tak kompromitujacym czlowieku juz za zycia Moze ministerstwo zafunduje mu jakis pomnik jak sie bawic glupota to sie bawic
  • ~kac araba
    (2013-09-22 11:18)
    oooo o,koledzy z amperrgold nakrencili ten film
  • ~polon
    (2013-09-22 10:36)
    Bardzo dobrze ze sie POkazali PO jakiej stronie kto stoi,bolek i gajowy juz sie wpisali do historii klamstwa i obludy!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-22 11:12)
    Ładne obciachy były na tej akademii , z łezką w oku wspominałem PRL i kolegów z SB .
  • ~ewa
    (2013-09-22 11:13)
    Film o powstaniu7 Solidarności bez zaproszenia Solidarności?
    Cos tu nie gra...
  • ~chaplin
    (2013-09-22 11:15)
    bedo mieli problem .z zalatwieniem mu,oskarka powiedzial,jak niebedzie oskarka to umrze
  • ~Goscioo
    (2013-09-22 11:17)
    Jakoś nie doczytałem KTO sfinansował tą lewacką imprezę? Czy przypadkiem nie podatnicy znowu?
  • ~pol anka
    (2013-09-22 11:19)
    nie byłem na premierze, ale jestem przekonany film cudowny. Film można odczytywać na wielu płaszczyznach. To także film obrazujący stan polskie oświaty w latach sześciesiątych, młody człowiek , "nierozpoznany" światły umysł wrażliwy na sprawy ludzkie, intuicyjny geniusz ekonomiczy i polityczny, podejmuje samotną walkę z totalitaryzmem, początkowe zamierza zniszczyć komunę finansowo, podpisuje coś tam i zaczyna ogrywać Totalizator, niestety to była ślepa uliczka. Załatwia zezwolenie na prowadzenie TAXI i taryfę wykorzystuje do walki. Aż pamiętnego roku wywołuje straj w Stoczni, sam robi ulotki, sam agituje, sam negocjuje. Próbują, acz nieudolnie pomóc, inni, ale nie dają rady. Do pomocy zaangażował PAPIEŻA I PREZYDENTA Stanów Zjednoczonych. Wywalczył wszystko a może i więcej, nikt nie był w stanie MU pomóc. Za wybitne OSOBISTE ZASŁUGI DLA ŚWIATOWEJ DEMOKRACJI I WOLNOŚCI otrzymuje Nagrodę Nobla. Otrzymane pieniądze 1 mln $ rozdaje wokół siebie zupełnienie przypadkowym osobom, a także buduje szpital i lotnisko własnego imienia. W czasie internowania pisze poradnik pt. " Jak negocjować przy okrągłym stole" tam tez umieszcza listę najwierniejszych Towarzyszy, którzy pomogą, zupełnie niepotrzebnie, organizować nową Polskę, Polskę LECHA, DONALDA I BRONISŁAWA. Listę otwiera 148 osób, których dane ze względu na ich bezpieczeńśtwo zapisano cytryną, na 149 pozycji Towarzysz Walki Leszek Balcerowicz. A jak było dalej, ot tak jadłem, piłem, po brodzie mi się lało a w gębie nic nie ostało
  • ~marek