W rolach Adolfa Hitlera oraz Joachima von Ribbentropa pojawili się odpowiednio Robert Więckiewicz i Adam "Nergal" Darski z zespołu Behemoth. – Zawsze chciałem zrobić współczesny film o Warszawie, który byłby jednocześnie dialogiem z historią – tłumaczy Juliusz Machulski, który jest też reżyserem i producentem . – Zabawny, a jednocześnie wywołujący refleksje i powodujący, że "nasze historyczne blizny wykrzywią się wreszcie w uśmiechu".

Reklama

http://youtu.be/UZB8B7bDNuk

"AmbaSSada" ukazuje historię Meli (Magdalena Grąziowska) i Przemka (Bartosz Porczyk), którzy przyjeżdżają do Warszawy, aby zaopiekować się mieszkaniem wuja. Okazuje się ono nie tylko luksusowe, ale i niezwykłe. Melania zgłębiając historię domu odkrywa, że na ulicy Piusa 17 – dziś Pięknej – przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku.

W obrazie występują również Ksawery Szlenkier, Aleksandra Domańska, Jan Englert i Anna Romantowska oraz wspomniani Więckiewicz i Nergal. Premiera kinowa zaplanowana jest na 18 października 2013 roku.