Dzieło Petera Jacksona zarobiło w USA kolejne 36,7 miliona dolarów. Najwyżej notowaną nowością jest "Jack Reacher: Jednym strzałem" z 15,6 milionami dolarów na koncie.

Reklama

Podium zamyka najświeższa propozycja Judda Apatowa "This Is 40" – ciąg dalszy opowieści o bohaterach "Wpadki", w których wcielali się Paul Rudd i Leslie Mann. Komedia zarobiła 12 milionów dolarów.

Trzecią nową produkcją jest "The Guilt Trip". W obrazie w reżyserii Anne Fletcher Seth Rogen gra wynalazcę, który wyrusza w podróż po Stanach, by sprzedać najnowszy produkt hurtownikom. Na wyprawę postanawia zabrać matkę (Barbra Streisand). Oboje mają jednak ukryte motywy. On chce połączyć ją z dawną miłością, a ona pomóc mu w przezwyciężeniu strachu przed zaangażowaniem. Film przyniósł zysk blisko 5,5 milionów dolarów, co zagwarantowało 6. lokatę.

Oczko niżej znalazła się ostatnia nowość top 10 – "Potwory i spółka". Animacja z 2001 opowiadająca o niezwykłych przygodach małej dziewczynki, która trafia do fabryki potworów powróciła do kin w USA w wersji 3D. Obraz Pixara zarobiła nieco ponad 5 milionów dolarów.

1. "Hobbit: Niezwykła podróż" – 36,7 miliona dolarów
2. "Jack Reacher" – 15,6 miliona dolarów
3. "This Is 40" – 12 milionów dolarów
4. "Strażnicy marzeń" – 5,9 miliona dolarów
5. "Lincoln" – 5,63 miliona dolarów
6. "The Guilt Trip" – 5,39 miliona dolarów
7. "Potwory i spółka" – 5,04 miliona dolarów
8. "Skyfall" – 4,7 miliona dolarów
9. "Życie Pi" – 3,8 miliona dolarów
10. "Saga Zmierzch. Przed świtem – część II" – 2,6 miliona dolarów