Latem tego roku producenci wyjawili, że za kamerą filmu stanie David Yates. Reżyser rozpoczął już przesłuchania do głównej roli, w których udział wzięli Henry Cavill, Charlie Hunnam i Aleksandr Skarsgard. Wygląda na to, że szwedzki gwiazdor, znany przede wszystkim z roli w serialu "Czysta krew" ma największe szanse na zagranie człowieka wychowywanego przez małpy. Jak na razie nie potwierdzono doniesień, gdyż producenci są również zainteresowani przedstawienie projektu Tomowi Hardy'emu.

Reklama

Autorem scenariusza nowego "Tarzana" jest Adam Cozad ("Jack Ryan"). Film ma opowiedzieć o losach zasymilowanego z brytyjskim społeczeństwem króla dżungli, który prosi królową Wiktorię o zgodę na poprowadzenie ekspedycji do Kongo. Za jej zgodę Tarzan wraz z najemnikiem George'em Washingtonem Williamsem wyrusza do afrykańskiego kraju, aby oswobodzić go od kontrolującego kopalnię diamentów niegodziwca. Projekt powstaje dla wytwórni Warner Bros., a Samuel L. Jackson jest głównym kandydatem do roli Williamsa. Zdjęcia mają rozpocząć się latem przyszłego roku.

Alexander Skarsgard ostatnio wystąpił w dramacie "What Maisie Knew", a Jacksona można było oglądać jako Nicka Fury'ego u boku Avengersów.