Na razie nie odbyły się żadne zdjęcia, ale podejrzewa się, iż Grecja może stać się idealnym tłem kolejnych przygód pary, która po raz pierwszy spotkała się w Wiedniu, a potem w Paryżu.

Reklama

– Jesteśmy tutaj w związku z trzecią częścią "Przed wschodem słońca" – mówi Ethan Hawke w rozmowie z MTV. – Piszemy. Jeżeli wyjdzie z tego coś ciekawego, zrobimy film. Jeżeli nie, spasujemy. Nie ma na razie o czym mówić. To wstępna faza projektu.

– Jest bardzo dobrze – stwierdza z kolei Richard Linklater. – Na razie próbujemy i rozwijamy projekt, starając się napisać świetny scenariusz.

Kultowe już dziś obrazy – "Przed wschodem słońca" (1995) i "Przed zachodem słońca" (2004) – przedstawiają historię niezwykłej znajomości mężczyzny i kobiety. Poznali się pewnego dnia w drodze do Wiednia, spędzili tam jedną noc i nie mogli zapomnieć o sobie. Po dziewięciu latach, spotykają się ponownie, spędzając jeden wspólny dzień w Paryżu. Ethan Hawke i Julie Delpy nie tylko zagrali głównych bohaterów, ale wraz z Richardem Linklaterem napisali scenariusz.