Po krótkiej karierze aktorskiej, głównie w latach 70-tych, King poświęcił się pracy reżyserskiej i pisaniu scenariuszy. Jako aktor swą karierę rozpoczął w jednym z odcinków serialu CBS "Godzina z Alfredem Hitchcockiem"(The Alfred Hitchcock Hour, 1964), u boku Jamesa Caana i Waltera Koeniga, gdzie zagrał postać Fisha, członka gangu. Występował także w serialach "Aniołki Charliego" i "Bonanza".

Reklama

Za rolę adwokata Aarona Silvermana w serialu "Młodzi prawnicy" z początku lat 70. ubiegłego wieku zdobył nominację do nagrody Złotego Globu.

W jego najsłynniejszym filmie erotycznym "9 i pół tygodnia" z 1986 r. główne role zagrali Kim Basinger i Mickey Rourke. Film ten uzyskał nominację do antynagrody Złota Malina.

King wyreżyserował także, na podstawie własnego scenariusza, film "Dzika orchidea" z udziałem Rourke'a, Jacqueline Bisset i Bruce'a Greenwooda oraz sequel "Dzika orchidea 2) z Niną Siemaszko, Tomem Skerrittem i Robertem Davi. Debiutował jako reżyser melodramatu "Spotkanie dwóch księżyców" oraz dramatu "Dziki ogień".

Zalman King (Zalman Lefkovitz) urodził się 23 maja 1942 roku w Trenton, w stanie New Jersey. Jego żona jest scenarzystką i producentką filmową Patricia Louisianna Knop. Mają dwie córki - Chloe i Gillian Lefkowitz.