Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pochwała rzetelnego dziennikarstwa. "Spotlight" w kinach [ZDJĘCIA]

5 lutego 2016, 01:40
"Spotlight" jest wierną rekonstrukcją przeprowadzonego w 2001 roku śledztwa dziennikarzy "The Boston Globe". Na zlecenie nowego redaktora Marty'ego Barona (Liev Schreiber) grupa śledcza Spotlight bada historię księdza-pedofila, który mimo ujawnionych zarzutów wciąż pełnił posługę.
"Spotlight" jest wierną rekonstrukcją przeprowadzonego w 2001 roku śledztwa dziennikarzy "The Boston Globe". Na zlecenie nowego redaktora Marty'ego Barona (Liev Schreiber) grupa śledcza Spotlight bada historię księdza-pedofila, który mimo ujawnionych zarzutów wciąż pełnił posługę. / Media
Dla dziennikarzy ten film jest czymś więcej niż trzymającą w napięciu, perfekcyjną rekonstrukcją skandalu pedofilskiego w Kościele Katolickim. "Spotlight" to przede wszystkim pochwała rzetelnego, uczciwego dziennikarstwa, w którym ważna jest służba społeczeństwu, a nie słupki oglądalności. Zachowuje przy tym wszystkie cechy rasowego kina sensacyjnego, które trzyma widza za gardło do ostatniej minuty.
Reklama
Reklama
Tematy:
Tom McCarthy premiera Spotlight Oscary 2016 Stanley Tucci nominacje Rachel McAdams film Oscar Mark Ruffalo Michael Keaton

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama