Reklama
Reklama
Reklama

Folksdojczka, poeta i Powstanie od piwnic. "Był sobie dzieciak" w kinach - ZDJĘCIA!

1 sierpnia 2013, 13:48
"Był sobie dzieciak"
"Był sobie dzieciak" / Odyssey Films
Leszek Wosiewicz swój film nazwał początkowo "Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego", ale po pierwszych pokazach na kilku festiwalach, postanowił go przemontować. 1 sierpnia obraz wchodzi do polskich kin pod tytułem "Był sobie dzieciak" i pewnie wywoła spore kontrowersje, daleko mu bowiem do powstańczej laurki.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Leszek Wosiewicz Był sobie dzieciak Magdalena Cielecka Rafał Fudalej
Reklama

Komentarze (15)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Karol
  2013-08-16 16:03
  Wkrótce skończy się III RP - twór ubeków i folksdojczów.
  0
  zgłoś
 • mezo
  2013-08-02 07:28
  PRZESTAŃCIE DEBILE KRĘCIĆ TE MIERNOTY POPATRZCIE HOŁOTO POLSKA JAK TOO ROBIĄ NIEMCY
  0
  zgłoś
 • ada
  2013-08-01 21:23
  Kolejna POydowska POpagandowka zrobiona przez PO- UBeckie GWniane wnuki ???
  0
  zgłoś
 • ada
  2013-08-01 21:23
  Kolejna POydowska POpagandowka zrobiona przez PO- UBeckie GWniane wnuki ???
  0
  zgłoś
 • dezawu
  2013-08-01 18:47
  Szokujące historie - mordowali powstańców, a później robili kariery i żyli w dostatku


  Okazuje się, że niemieccy dowódcy nadzorujący mordowanie powstańców w Warszawie bardzo często robili później błyskotliwe kariery i do końca swoich dni żyli w dostatku i luksusach.

  Jak wynika z przygotowanego przez dziennik „Fakt” zestawienia, niemieccy oprawcy, którzy z zimną krwią mordowali powstańców walczących o wolną Polskę w przeważającej większości nigdy nie odpowiedzieli za swoje zbrodnie. Często po wojnie robili kariery i jako otoczeni szacunkiem społeczeństwa prawnicy czy sędziowie pławili się w luksusach.

  Na przykład dowódca grupy stworzonej specjalnie do pacyfikacji Powstania Warszawskiego gen. SS Erich von dem Bach-Zelewski nigdy nie odpowiedział za zbrodnie na Polakach. Choć został aresztowany przez Amerykanów i w Norymberdze przyznał się do osobistego udziału w pacyfikacji powstania ostatecznie został skazany jedynie za zabójstwo kilku komunistów w „Noc Długich Noży”.

  Szokująca jest także historia ppłk. SS Lidwiga Hahna, który jako dowódca Służby Bezpieczeństwa i Gestapo w Warszawie dowodził obroną dzielnicy policyjnej w Śródmieściu Południowym. Jego podwładni na jego rozkaz przeprowadzali masowe egzekucje polskich cywilów, a Hahn został za to... odznaczony Krzyżem Żelaznym. Z kolei po wojnie zrobił karierę w firmach ubezpieczeniowych. Choć nigdy nie ukrywał swojej przeszłości i zawsze pracował pod swoim nazwiskiem przez wiele lat unikał odpowiedzialności. Dopiero w 1975 roku skazano go na dożywocie. W więzieniu nie przebywał jednak długo, ponieważ ze względów zdrowotnych zwolniono go już w 1983 roku.

  Do stanowiska prokuratora generalnego RFN dotarł z kolei Wolfgang Fränkel , który jako prokurator i sędzia III Rzeszy skazywał na śmierć wielu Polaków wywożonych na przymusowe roboty. Jedyną karą, którą musiał ponieść Fränkel była konieczność odejścia na wcześniejszą emeryturę, gdy na jaw wyszły dokumenty dotyczące jego wcześniejszej działalności w czasie II wojny światowej.

  Najbardziej spektakularną karierę zrobił z kolei Hans Globke, twórca faszystowskich ustaw rasowych. Po zakończeniu wojny został on sekretarzem stanu u kanclerza Konrada Adenauera i określany był mianem szarej eminencji całego urzędu kanclerskiego, którego za każdym razem brał w Adenauer brał w obronę.
  0
  zgłoś
 • Powstaniec
  2013-08-01 17:37
  Rozstrzelać należy tych którzy to powstanie wywołali którego skutkiem była śmierć 200 tys cywliów. DO TEGO SETKI DZIECI-ŻOŁNIERZY - TAKIE RZECZY TYLKO W AFRYCE I POLSCE POD RZĄDAMI ROMATYCZNYCH PATRYJOTÓW
  0
  zgłoś
 • Andrzej Kołczyński
  2013-08-01 17:14
  „Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami.” – Carl von Clausewitz (1780 r. – 1831 r.).

  Polityka była, według florentyńskiego pisarza Nicolo Machiavellego (1469 r. – 1527 r.), nadal jest, techniką rządzenia, strategią osiągania, możliwych do osiągnięcia, celów związanych z wykonywaniem władzy. Jaką politykę, czy w ogóle można mówić o jakiejkolwiek polityce, prowadzili ci, którzy podjęli decyzję o wybuchu powstania? Czy była ona skuteczna?! Jakie były koszty? Jakie, czy w ogóle jakiekolwiek, cele zostały osiągnięte?

  Sun Tzu (Zi) (544 r. p.n.e. – 496 r. p.n.e.) w swoim dziele „Sztuka wojny” przekonuje, że do wojny (bitwy) można przystąpić, gdy jest, oparta na racjonalnych przesłankach, niemal 100 procentowa pewność iż podejmujący taką decyzję będzie zwycięzcą. Gdy takiej pewności nie ma zaleca politykę (kampanię) mającą na celu głównie oszczędzanie własnych sił i środków za każdą cenę.

  Za czasów Czingiz- chana (1162 r./wg źródeł chińskich i mongolskich/ – 1227 r.) w imperium mongolskim historia była tajna. Jej zgłębianie było zakazane. „Nieautoryzowane” interesowanie się nią było odbierane jako sygnał posiadania aspiracji politycznych mogących zagrażać pozycji rodu (klanu) panującego. Było to karane śmiercią. Mongołowie zetknęli się z Chińczykami i rozumieli, że historia powinna uczyć, i uczy tych którzy są w stanie uczyć się, jak postępować by uniknąć błędów, także a może przede wszystkim – politycznych, popełnionych przez poprzedników (tzw. nauka na cudzych błędach). Historia w Polsce nie jest, póki co, tajna. Nie musi być! Polacy nie potrafią uczyć się na błędach przodków. Szczerze mówiąc – nie potrafią także uczyć się na własnych błędach.

  Jest takie czeskie, jakże mądre, powiedzenie: „Po bitwie – każdy wojak generał”. Oczywiście dziś wiemy więcej od tych, którzy podejmowali decyzję o wybuchu powstania. Przede wszystkim znamy jego wynik i skutki. Z tego nie wynika, tak ja to widzę, że należy usprawiedliwiać generałów Komorowskiego, Pełczyńskiego i Okulickiego, Delegata Rządu na Kraj, Jana Stanisława Jankowskiego, oraz członków komisji głównej Rady Jedności Narodowej. Wręcz przeciwnie – należy wyraźnie i głośno powiedzieć, że podjęli oni złą i tragiczną dla Państwa Polskiego i Polaków decyzję. Należy tak uczynić by już nigdy nie miała miejsca „recydywa” takiego postępowania. By nie było tak, że „Polak przed szkodą i po szkodzie – głupi”.

  Pozdrawiam,
  Andrzej Kołczyński
  0
  zgłoś
 • @luk1407
  2013-08-01 16:34
  'NAWIEDZONY' przez Belzebuba FORUMOWY IMBECYL - tnie i wkleja jedne i te same BZDETY!

  ZMIEN PLYTE - TA JUZ PORYSOWANA!
  0
  zgłoś
 • blaaaaaa......
  2013-08-01 15:57
  ~Gen. Jack D. Ripper2013-08-01 15:32
  Fajnie byłoby obchodzić hucznie takie polskie powstanie, które się powiodło...

  Jaki problem? Nie słyszałeś o Powstaniu Wielkopolskim?...
  0
  zgłoś
 • blaaaaaa......
  2013-08-01 15:52
  ~m2013-08-01 14:15
  następny film za POLAKÓW pieniądze o plówajacy Polaków zrobiony przez ukrytego zyda

  Czym się przejmujesz? Nie za Twoje, bo Polak powinien znać swój język, a o Tobie tego powiedzieć nie można, analfabeto...
  0
  zgłoś
 • pytam się
  2013-08-01 15:33
  Co zrobił Tusk, żeby powstańcy zwyciężyli ???

  NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIC!!!
  0
  zgłoś
 • Gen. Jack D. Ripper
  2013-08-01 15:32
  No właśnie a prawda była taka, że zorganizowane bandy AK wzięły jako zakładników mieszkańców Warszawy z wiadomym i nietrudnym do przewidzenia skutkiem zamiast czekać na wyzwolenie ...

  Fajnie byłoby obchodzić hucznie takie polskie powstanie, które się powiodło...
  0
  zgłoś
 • kaczyński
  2013-08-01 15:00
  o Polakach należy mówić albo dobrze albo wcale
  0
  zgłoś
 • luk1407
  2013-08-01 13:07
  ROSJA i CHINY połączą siły, wybuchnie WOJNA ŚWIATOWA, Chiny już obmyślają plan tej wojny i ZNISZCZĄ miasta na zachodzie, będzie to konflikt NUKLEARNY, Unia Europejska (WIELKI BABILON w Apokalipsie św. Jana) upadnie, zostanie zdominowane przez te dwa państwa, na niebie ukaże się Wielki Cud ZNAK KRZYŻA - a każdemu człowiekowi na ziemi zostaną ukazane jego GRZECHY, tak jak są one widziane przez Boga, BENEDYKT XVI będzie musiał ustąpić, na jego miejscu zasiądzie - oszust FAŁSZYWY PROROK, spisek już w tej chwili jest przygotowywany w Watykanie, istnieje grupa bardzo wpływach ludzi, pod przewodnictwem ANTYCHRYSTA, która zamierza wprowadzić NOWY PORZĄDEK ŚWIATA, dąży do utworzenia rządu światowego, to przez nich był inspirowany KRYZYS FINANSOWY oraz to oni WYWOŁALI konflikty na Bliskim Wschodzie, żeby przejąć kontrole nad tymi państwami, ZNAKIEM BESTII będą CHIPY które będą umożliwiać dostęp do pieniędzy, robienie zakupów a w rzeczywistości będą służyć do kontrolowania nas, mamy się tego wystrzegać (I sprawia, ze wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawa rękę lub na czoło i ze nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii Ap 13.16-17) szukajcie orędzi OSTRZEŻENIE, które otrzymuje od JEZUSA CHRYSTUSA, wizjonerka z Irlandii, MARIA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
  0
  zgłoś
 • Hackfleisch z pętaka
  2013-08-01 12:46
  A za piwnicę i straconą młodość nasz oborowy profesor tytularny odszkodowanie już odebrał?
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama