Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Dziecko Rosemary" - 45 lat kultowego horroru Romana Polańskiego, ZDJĘCIA!

12 czerwca 2013, 23:33
Ekranizację powieści "Dziecko Rosemary" Iry Levina zaproponował Polańskiemu, który miał w dorobku nominację do Oscara za film "Nóż w wodzie", ówczesny wiceprezes wytwórni Paramount – Robert Evans. Twórca szybko przekonał się do materiału. – Po przeczytaniu pierwszych stron pomyślałem: "Co to właściwie jest, serial dla kucharek?". Ale resztę połknąłem jednym tchem. Oczy wychodziły mi na wierzch. Bob Evans zatelefonował nazajutrz i spytał mnie o zdanie. Moja opinia była entuzjastyczna – wspominał Polański w swojej autobiografii "Roman"
Ekranizację powieści "Dziecko Rosemary" Iry Levina zaproponował Polańskiemu, który miał w dorobku nominację do Oscara za film "Nóż w wodzie", ówczesny wiceprezes wytwórni Paramount – Robert Evans. Twórca szybko przekonał się do materiału. – Po przeczytaniu pierwszych stron pomyślałem: "Co to właściwie jest, serial dla kucharek?". Ale resztę połknąłem jednym tchem. Oczy wychodziły mi na wierzch. Bob Evans zatelefonował nazajutrz i spytał mnie o zdanie. Moja opinia była entuzjastyczna – wspominał Polański w swojej autobiografii "Roman" / AKPA
"Błyskawiczny sukces >>Dziecka Rosemary<< uczynił ze mnie pupilka Hollywood" – wspominał Roman Polański. 12 czerwca minęło 45 lat od premiery jego kultowego filmu.
Reklama
Reklama
Tematy:
Dziecko Rosemary Mia Farrow RomanPolański

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Emeryt
    2013-06-15 20:10:59
    żałosne ***** finansowane przez amerykańskie żydostwo wtedy jeszcze nie wiedzieli -niektórzy że to zbok i degenerat
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama