Reklama

Reklama

Reklama
Warszawa

Reklama

Reklama

"Dziecko Rosemary" - 45 lat kultowego horroru Romana Polańskiego, ZDJĘCIA!

12 czerwca 2013, 23:33
Ekranizację powieści "Dziecko Rosemary" Iry Levina zaproponował Polańskiemu, który miał w dorobku nominację do Oscara za film "Nóż w wodzie", ówczesny wiceprezes wytwórni Paramount – Robert Evans. Twórca szybko przekonał się do materiału. – Po przeczytaniu pierwszych stron pomyślałem: "Co to właściwie jest, serial dla kucharek?". Ale resztę połknąłem jednym tchem. Oczy wychodziły mi na wierzch. Bob Evans zatelefonował nazajutrz i spytał mnie o zdanie. Moja opinia była entuzjastyczna – wspominał Polański w swojej autobiografii "Roman"
Ekranizację powieści "Dziecko Rosemary" Iry Levina zaproponował Polańskiemu, który miał w dorobku nominację do Oscara za film "Nóż w wodzie", ówczesny wiceprezes wytwórni Paramount – Robert Evans. Twórca szybko przekonał się do materiału. – Po przeczytaniu pierwszych stron pomyślałem: "Co to właściwie jest, serial dla kucharek?". Ale resztę połknąłem jednym tchem. Oczy wychodziły mi na wierzch. Bob Evans zatelefonował nazajutrz i spytał mnie o zdanie. Moja opinia była entuzjastyczna – wspominał Polański w swojej autobiografii "Roman" / AKPA
"Błyskawiczny sukces >>Dziecka Rosemary<< uczynił ze mnie pupilka Hollywood" – wspominał Roman Polański. 12 czerwca minęło 45 lat od premiery jego kultowego filmu.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama