Reklama
Reklama
Reklama

Oklaski dla Szumowskiej w Berlinie. "To nie film na zamówienie Ruchu Palikota"

To było bez wątpienia jedno z największych wydarzeń początku tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie. Film Małgorzaty Szumowskiej "W imię..." został pokazany w ramach konkursu głównego. I co więcej, zyskał dobre recenzje, a pokaz premierowy zwieńczyły oklaski.
Reklama
Reklama
Tematy:
Andrzej Chyra Berlinale ksiądz Małgorzata Szumowska W imię... film Berlin Mateusz Kościukiewicz
Reklama

Komentarze (42)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • UFO MARK VII
  2013-02-10 05:21
  SCENARIUSZ CENTROLEWACKI SENTYMENTALNY

  "... już nasz umiłowany konwojent Albin Siwiec Kaliszowym zwyczajem siedzi w przedziale kolesiowym III klasy po szczekocińskiej katastrofie, z nieważnym powrotnym biletem PKS do spragnionej pocałunków ziemi kaliskiej, na to konduktor (Durczok) wprawnie dziurkuje bilet pryncypialnym ostrzem krytyki, po czem z energicznym niemym wyrzutem podaje z woleja do Sedesa z Bakelitu, co chciał kiedyś być Talesem z Miłgoraja, ale go zniosło z trasy slalomu niepokoju niemoralnego...
  Na pocieszenie zapatrzona w intelektualną otchłań Sedesa caryca-gołębica-krasawica zdepilowana w głębokim dekolcie-rozkroku wykroczeniu przeciwko... ...ale naprzeciwko teflonowego Otella i wtedy spuszcza niestety tylko wodę święconą do zmywania win ojca i brata i ducha wszelkiego pochwalonego - bo jej majtek we właściwym spuszczalskim fasonie akurat zbrakło, a potem zakrwawiony syn Wodzireja w Tałesie z jedwabnego Rapaportu oferuje uczniom ukośnie napalone tango ci-pa-mięta-w-tę-noc-w-tata-raku w promocji na CD-w-MP3 - "Trzeszczy wszystko dokoła ściany i dach, aż strach! Płoną oczy i skronie, bawi się tłum, par chyba ze sto", a córka Pierwszego Sołtysa tłumaczy się, że-nie-pa-mięta-przez-kogo-mięta (szczegóły podobno na CD), a my zasłuchani w miarowy turkot naszego super-orient-ekspresu siedzimy rozkołysznie znudzeni na walizkach w korytarzu, gapiąc się pożądliwie na ten cotygodniowy prime-time 6-osobowy przedział morderców i na ich duchowego przewodniczącego dyrektora artystycznego... on - uniesiony wysoko przez nieznanych sprawców pegaz w państwowotwórczym szalecie twórczym... ...klapa... ...nic sie nie zdarza... ... napięcie z wolna opada z krajowego 220 na amerykański standard 110... koła turkocą, pociąg przez konwojenta miarowo poganiany gna...
  ... i tylko my ("Płoną oczy i skronie") z nosem rozpłaszczonym na szkle kontraktowym okrągłostołowym okrągłym judaszowym bez klamki (a oczy nasze w słup!) i widzimy jak zwolniony spowolniony ubezwłasnowolniony konwojowany z przeszłości w przyszłość aresztant dyplomowany koronny Szejnfeld z wolna wdzięcząc się z wdzięczności wobec swej niespodziewanej wolności wypowiedzenia po raz drugi raz danego słowa i nasłuchując łaskotu-łoskotu popularności całuje, polizuje, pomidoruje akcentuje magiczne słowo POMIDOR z nosowym zasmarkanym uśmiechem zawodowego cmokiera (sam Michnikowski tego POMIDORA nieodżałowanej pamięci, na zawsze przez Starszych Panów (i Panie też!) utraconego, lepiej by nie zagrał ani nie zaśpiewał!!!) - więc ten Szejnfeld dopieszcza wyrastający nam po raz kolejny, lecz najzupełniej znienacka przed dziobem "Titanica" czubek betonu głowy Aleksandra Kwaśniewskiego utwardzony zakwasem gajowego Bronka Bochenka powszedniego "Mordy Waszej" filipińskiego, z dodatkiem szczypty dziegciu, bigosu pałaszowanego karabelami i kaszubskiej tabaki plus-tus-ko-wej jazdy rowerowej bez kierownika składu-bezładu, ale z naczelnikiem Gadu-Gadu, a my w niemym zachwycie dopływamy bez trzymanki z podWARszawskich Marek do Bufetu obfitej i uroczo roześmianej Bufetowej w otwartych drzwiach tramwaju linii 18 przy Arsenale, traficie bez przewodnika Górskiego - Polska Goła - ale wesoła, upojny zapach bufetowych smakopołyków z gulgotem licznych przełyków was niechybnie naprowadzi, bo oni na to jak na Lato, Boniek dydy z ustami Grodzkimi jak malina, ukraina, tu się wygina ryj Stalina, Gowina, utarta koleina Argentyna - jakaż finezja - urlop Tunezja -emerytura karykatura - każdego członka tej zgrai poprzecina lokomotywa Tuwima w siódmym wagonie von Paulinów pod Stalinogrodem, same grubasy..."

  i tak dalej!
  0
  zgłoś
 • Wredny_Hipolit
  2013-02-10 22:06
  To już nie Małgośka, tylko Małgorzata ?
  Cóż to śię stało ?
  Moda się zmieniła ?

  A już czekałem na nowe filmy Andrzejka Wajdy i Wojtusia Marczewskiego...
  0
  zgłoś
 • odyn
  2013-02-10 12:14
  ciekawe czy lubi jazde na dwa baty ? a może Gang Bang ?
  0
  zgłoś
 • chrześcijanin
  2013-02-10 13:58
  Niszczycie morale społeczne, a potem dziwicie się, że tyle przemocy przedmiotowego traktowania ciała ludzkiego. Bez nawrócenia nie ma ratunku dla tego świata.
  0
  zgłoś
 • No jake nie nz zamowienie
  2013-02-10 14:04
  napewno nie Palikoto bo on za krotki ale ze na zamowienie to nampewno
  0
  zgłoś
 • smoliwąs
  2013-02-10 14:25
  Elektorat palikmiota wyje :) Po wyborach trzeba będzie zmieniać tapicerkę w Sejmie :)
  0
  zgłoś
 • awa
  2013-02-10 15:31
  Nie ma pożydku z tych pasożyd...
  0
  zgłoś
 • stary telewidz
  2013-02-10 15:47
  Redaktorze, klaszczą bo tak wypada, kurtuazyjnie. Więc nie wpadajmy w zachwyt, że klaskali, i nie jest to powód do powiadamiania nas wszystkich. Liczą się nagrody, a nie brawa.
  0
  zgłoś
 • Szaser
  2013-02-10 07:46
  Dlaczego Szumowska nie srobi filmu o ciezko pracujacych zakonnicach z dziecmi,niedoleznymi i obloznie chorymi? To nie jest goracy temat przeciez.Wsrod homoseksualistow na festiwalach gdzie ta opcja seksualna to zdecydowana wiekszosc nie milalaby czego szukac.A o to jej przeciez chodzi .Biedna kobieta.Wystarczy poczytac biografie i to jakie miala dziecinstwo.
  0
  zgłoś
 • georg
  2013-02-11 07:24
  Pięciu papieży Renesansu było albo biseksualni albo homoseksualni.Juliusz III miał obsesję na punkcie swego pupila Prevostina Kiedy kardynałowie pytali co widzi w tym chłopcu,odpowiadał cynicznie,,A cóż takiego zobaczyliście we mnie,by uczynić mnie papieżem? Temat w Kościele zawsze aktualny.
  0
  zgłoś
 • ZbyszekD
  2013-02-10 10:40
  Cóż wam zostało - wasz ustrój padł, wasze partie mają dość nędzne notowania. Z wściekłości pianka z ust leci. Ale jest rozwiązanie, najpierw do Moskwy, a stamtąd do Korei Pł. Tylko radzę wziąć z sobą chociaż worek sianka, bo jeść coś trzeba, a tam niestety cieniutko, ale będziecie u siebie w domu. U nas za waszego życia nic się nie zmieni. Pozdrowienia dla przywódcy .
  0
  zgłoś
 • mefisto
  2013-02-11 10:10
  Jaka publika taki film. Pani "reżyserko" teraz kolej na film o filozofie spod Biłgoraju ale proszę uważać bo lider naćpanej hołoty jest nieobliczalny i może chcieć zgwałcić.
  0
  zgłoś
 • obserwator
  2013-02-11 13:28
  widzę, że niektórych sam temat filmu w oczy kole. Założę się, że większość komentatorów filmu nie widziała, ale już oceniła. Wystarczy, że wytknie się wady i zjawiska, które niestety mają miejsce w każdym środowisku, to zaczyna się nagonka, obrażanie i ziajanie nienawiścią. Świat nie jest różowy, a księża nie są tacy cukierkowi, jakich ich przedstawiają. Najwyższy czas, żeby Kościół zmierzył się ze swoimi słabościami i grzechami i załatwił to, co wcześniej zamiatał pod dywan. Tu nie trzeba się obrażać, tylko zrobić gruntowne porządki. W państwie demokratycznym nie ma tematów tabu, nawet jeśli one są dla kogoś niewygodne. Problemy, jeśli są, to się je rozwiązuje, a nie ciągle przed nimi ucieka.
  0
  zgłoś
 • CKM
  2013-02-11 16:31
  trzeci lub czwarty dzien piszecie o szumowskiej jakis tam brawach.o co tu wlasciwie chodzi ? moze o to zeby odniesc wrazenie jakich to my doczekalismy sie sukcesow? ZE TO NIBY CODZIENNIE SUKCES?BRAWA TO NIE SUKCES TO GRZECZNOSC WIDOWNI
  0
  zgłoś
 • widz
  2013-02-11 19:11
  tuskowi też klaszczą-
  0
  zgłoś
 • dona
  2013-02-11 20:34
  Małgośka teraz Małgorzata bo une się tak nazywają od miejsca gdzie są. U unych to normalne nawet jak mają ponad 80 lat.
  0
  zgłoś
 • wielbiciel
  2013-02-11 21:04
  brawo ,pani , małgorzato a może by tat teraz film rysiu kalisdz i ania grocki z wałachem to byłby przebój
  0
  zgłoś
 • antyszumowina!
  2013-02-12 04:56
  a co to takiego ta szumowska??? czy to nie ta sama, co w 33 scenach - szumowiny wyprodukowała na temat prostytucji ?
  0
  zgłoś
 • ania
  2013-02-15 17:40
  Brawo jescze więcej takich filmów
  0
  zgłoś
 • gicio
  2013-02-10 12:05
  no i głowna rola!ten alkocholik ktory gra ksiedza...mowi wszystko..
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama