Reklama
Reklama
Reklama

Oklaski dla Szumowskiej w Berlinie. "To nie film na zamówienie Ruchu Palikota"

To było bez wątpienia jedno z największych wydarzeń początku tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie. Film Małgorzaty Szumowskiej "W imię..." został pokazany w ramach konkursu głównego. I co więcej, zyskał dobre recenzje, a pokaz premierowy zwieńczyły oklaski.
Reklama
Reklama
Tematy:
Andrzej Chyra Berlinale ksiądz Małgorzata Szumowska W imię... film Berlin Mateusz Kościukiewicz
Reklama

Komentarze (42)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • eryk
  2013-02-09 23:09
  Taka pani z małym rozumkiem... Im kto ma mniejszy możliwości twórcze tym bardziej łapie się za takie tematy...
  0
  zgłoś
 • łowca sk urw e go s yństwa
  2013-02-09 23:31
  Film skazany na sukces. Gdy tylko uderza w Kościół Katolicki i ludzi wierzących sukces jest zagwarantowany.

  Obrzydliwy fil obrzydliwych ludzi. Chorych z nienawisci bolszewickich pomiotów.

  Gardzę śmieciami w każdej sekundzie.
  0
  zgłoś
 • tylko dla POmatołów
  2013-02-09 23:35
  "głównego bohatera gra Andrzej Chyra"
  Ten półgłówek głosujący na "Władysława" Komorowskiego? To pożegnajcie się z nagrodami!
  0
  zgłoś
 • OMEN
  2013-02-09 23:36
  Taa... W neoPOgańskiej europie takie filmy są cool i trendy.
  Jak ktos nie ma pomysłu na sztukę , lub intelektu mu nie staje, to takie gnioty robi. Byle był szum medialny i srebrniki w trzosie...
  0
  zgłoś
 • słowianin
  2013-02-09 23:42
  Nie jestem katolikiem. Jestem prawosławnym. Ale takiej nagonki na Kościół Katolicki jaka jest teraz nie było nawet za stalinowskich czasów. No nie, jeszcze Palikot nie morduje duchownych. jeszcze nie jest tak źle...
  ale może będzie...
  0
  zgłoś
 • gerry5
  2013-02-10 00:48
  Kosciol Katolicki to poganstwo
  ale najpierw musza dobic kosciol
  potem sie wezma za chrzescijan
  i wprowadza new age
  0
  zgłoś
 • wiedzący
  2013-02-10 00:54
  Chcesz być na salonach - mów źle o Kościele Katolickim, atakuj wszelką religie (poza gwiezdną, i księżycową-bo cię zniszczą), pluj na Boga, łajdacz się, bądź wulgarny, popieraj Partię Oszustów. Sukces zapewniony, ale potem upadek ąż na dno, bez możliwości odbicia
  0
  zgłoś
 • ja też klaszczę z Warszawy jedynie
  2013-02-10 01:45
  ale PANI Szumowska JEST TWÓRCĄ naprawdę ważnym.
  0
  zgłoś
 • dion
  2013-02-10 02:38
  I całe szczęście, że wreszcie wzięli się za tych oszustów w czarnych sukieneczkach! A pytanie do katolickich - co Wasz bóg na to??Nie reaguje?? No przecież on jest wszechmogący!!
  0
  zgłoś
 • grzeg
  2013-02-10 02:49
  Już dawno nie spotkałem się z takim bezczelnym kłamstwem, jak ów "komentarz" M.Szumowskiej. Politowania i pogardy godne.
  0
  zgłoś
 • UFO MARK VII
  2013-02-10 05:21
  SCENARIUSZ CENTROLEWACKI SENTYMENTALNY

  "... już nasz umiłowany konwojent Albin Siwiec Kaliszowym zwyczajem siedzi w przedziale kolesiowym III klasy po szczekocińskiej katastrofie, z nieważnym powrotnym biletem PKS do spragnionej pocałunków ziemi kaliskiej, na to konduktor (Durczok) wprawnie dziurkuje bilet pryncypialnym ostrzem krytyki, po czem z energicznym niemym wyrzutem podaje z woleja do Sedesa z Bakelitu, co chciał kiedyś być Talesem z Miłgoraja, ale go zniosło z trasy slalomu niepokoju niemoralnego...
  Na pocieszenie zapatrzona w intelektualną otchłań Sedesa caryca-gołębica-krasawica zdepilowana w głębokim dekolcie-rozkroku wykroczeniu przeciwko... ...ale naprzeciwko teflonowego Otella i wtedy spuszcza niestety tylko wodę święconą do zmywania win ojca i brata i ducha wszelkiego pochwalonego - bo jej majtek we właściwym spuszczalskim fasonie akurat zbrakło, a potem zakrwawiony syn Wodzireja w Tałesie z jedwabnego Rapaportu oferuje uczniom ukośnie napalone tango ci-pa-mięta-w-tę-noc-w-tata-raku w promocji na CD-w-MP3 - "Trzeszczy wszystko dokoła ściany i dach, aż strach! Płoną oczy i skronie, bawi się tłum, par chyba ze sto", a córka Pierwszego Sołtysa tłumaczy się, że-nie-pa-mięta-przez-kogo-mięta (szczegóły podobno na CD), a my zasłuchani w miarowy turkot naszego super-orient-ekspresu siedzimy rozkołysznie znudzeni na walizkach w korytarzu, gapiąc się pożądliwie na ten cotygodniowy prime-time 6-osobowy przedział morderców i na ich duchowego przewodniczącego dyrektora artystycznego... on - uniesiony wysoko przez nieznanych sprawców pegaz w państwowotwórczym szalecie twórczym... ...klapa... ...nic sie nie zdarza... ... napięcie z wolna opada z krajowego 220 na amerykański standard 110... koła turkocą, pociąg przez konwojenta miarowo poganiany gna...
  ... i tylko my ("Płoną oczy i skronie") z nosem rozpłaszczonym na szkle kontraktowym okrągłostołowym okrągłym judaszowym bez klamki (a oczy nasze w słup!) i widzimy jak zwolniony spowolniony ubezwłasnowolniony konwojowany z przeszłości w przyszłość aresztant dyplomowany koronny Szejnfeld z wolna wdzięcząc się z wdzięczności wobec swej niespodziewanej wolności wypowiedzenia po raz drugi raz danego słowa i nasłuchując łaskotu-łoskotu popularności całuje, polizuje, pomidoruje akcentuje magiczne słowo POMIDOR z nosowym zasmarkanym uśmiechem zawodowego cmokiera (sam Michnikowski tego POMIDORA nieodżałowanej pamięci, na zawsze przez Starszych Panów (i Panie też!) utraconego, lepiej by nie zagrał ani nie zaśpiewał!!!) - więc ten Szejnfeld dopieszcza wyrastający nam po raz kolejny, lecz najzupełniej znienacka przed dziobem "Titanica" czubek betonu głowy Aleksandra Kwaśniewskiego utwardzony zakwasem gajowego Bronka Bochenka powszedniego "Mordy Waszej" filipińskiego, z dodatkiem szczypty dziegciu, bigosu pałaszowanego karabelami i kaszubskiej tabaki plus-tus-ko-wej jazdy rowerowej bez kierownika składu-bezładu, ale z naczelnikiem Gadu-Gadu, a my w niemym zachwycie dopływamy bez trzymanki z podWARszawskich Marek do Bufetu obfitej i uroczo roześmianej Bufetowej w otwartych drzwiach tramwaju linii 18 przy Arsenale, traficie bez przewodnika Górskiego - Polska Goła - ale wesoła, upojny zapach bufetowych smakopołyków z gulgotem licznych przełyków was niechybnie naprowadzi, bo oni na to jak na Lato, Boniek dydy z ustami Grodzkimi jak malina, ukraina, tu się wygina ryj Stalina, Gowina, utarta koleina Argentyna - jakaż finezja - urlop Tunezja -emerytura karykatura - każdego członka tej zgrai poprzecina lokomotywa Tuwima w siódmym wagonie von Paulinów pod Stalinogrodem, same grubasy..."

  i tak dalej!
  0
  zgłoś
 • @dion
  2013-02-10 05:22
  ~dion2013-02-10 02:38
  I całe szczęście, że wreszcie wzięli się za tych oszustów w czarnych sukieneczkach! A pytanie do katolickich - co Wasz bóg na to??Nie reaguje?? No przecież on jest wszechmogący!!

  - gdyby musial reagowac na kazda glupote jak np. ten wpis .. toby nie mial czasu na nic innego. Puknij sie w glowe baranku, twoj wpis swiadczy nie o tym ze Boga nie ma , ten wpis swiadczy ze jestes nietolerancyjnym chamowatym (jak Palikot )glupkiem.
  0
  zgłoś
 • kolo
  2013-02-10 05:41
  Czas najwyzszy dobtac sie do czterech liter panow w sukienkach.
  Kosciol katolicki to po milosiernie nam panujacej bandzie PO najwieksza mafia Rzeczpospolitej

  Chcesz odreagowac? Popatrz:

  UWAGA!
  nowy film z odnalezionymi fotkami:

  3 x w.atlantspace.de/marianna8/

  oraz juz znane:

  3 x w.atlantspace.de/marianna7/
  3 x w.atlantspace.de/marianna/
  0
  zgłoś
 • gp
  2013-02-10 06:50
  OMEN trafiles w sedno!
  0
  zgłoś
 • kkk
  2013-02-10 07:08
  Na festiwalu w Berlinie znajdują poklask tylko pseudo filmy "polskiej" produkcji,które w złym świetle przedstawiają obraz Polski i Polaków! A te filmy to:krótki film o zabijaniu Kieślowskiego i paszkwil Szumowskiej. A może Szumowska zajęłaby się nakręceniem filmu o swoim "bogatym" życiu erotycznym i rodzinie?!
  0
  zgłoś
 • Szaser
  2013-02-10 07:46
  Dlaczego Szumowska nie srobi filmu o ciezko pracujacych zakonnicach z dziecmi,niedoleznymi i obloznie chorymi? To nie jest goracy temat przeciez.Wsrod homoseksualistow na festiwalach gdzie ta opcja seksualna to zdecydowana wiekszosc nie milalaby czego szukac.A o to jej przeciez chodzi .Biedna kobieta.Wystarczy poczytac biografie i to jakie miala dziecinstwo.
  0
  zgłoś
 • Arek
  2013-02-10 08:17
  Na twoje idiotyzmy (Szaser2013-02-10 07:46)
  Zrób sam taki film.
  0
  zgłoś
 • shizo
  2013-02-10 08:30
  denerwuje mnie to pozowanie ponad czterdziestoletniej baby na głos młodego pokelenia gender. nawet durni pseudodziennikarze spełniający oddtwórczą rolę statywa do mikrofonu w kółko powtarzają to denerwujące : "Małgośka" Szumowska, a za chwilę podczas wypowiedzi podpisują ją już nie Małgośka a Małgorzata - shizofrenia
  0
  zgłoś
 • wiele bny
  2013-02-10 09:13
  kler daje od tyłu a katole im liza doope czyli zra goowno
  0
  zgłoś
 • pomroczność
  2013-02-10 09:14
  NIEWINNE SUGESTIE ...
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama