Reklama
Reklama
Reklama

"Pokłosie" – Pasikowski o pogromach Żydów w Polsce

Maciej Stuhr w filmie "Pokłosie"
Maciej Stuhr w filmie "Pokłosie" / Materiały Prasowe
Ten film budził wiele emocji już na etapie kręcenia zdjęć. Nie mogło być jednak inaczej, skoro Władysław Pasikowski zabrał się ze jeden z najbardziej kontrowersyjnych rozdziałów naszej historii. "Pokłosie" – nawiązująca do pogromu Żydów w Jedwabnem, współczesna opowieść o mieszkańcach polskiej wsi, którzy podczas II wojny światowej zamordowali grupę Żydów – 9 listopada trafi do kin. U nas już dziś kadry z mocno oczekiwanej produkcji.
Reklama
Reklama
Tematy:
Maciej Stuhr wladyslaw pasikowski Pokłosie Ireneusz Czop Jerzy Radziwiłowicz
Reklama

Komentarze (187)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • cd
  2012-09-27 21:20
  jAKI JEŁOP CENZURUJE WYPOWIADANĄ PRAWDĘ?
  0
  zgłoś
 • ooparty jeszcze bardziej
  2012-09-28 09:05
  Pasik i reszta rodzinki wyraźnie chce abyśmy podzielili losy Kananejczyków. To wam drugi raz nie przejdzie. Lepiej zaciągnięcie się do waszej armii i walczcie na BW.
  0
  zgłoś
 • henry
  2012-09-28 19:20
  PO-lska ,,kultura" jak PO-lskie media..

  E.Sądej/Nasz Dziennik
  Farage pyta o wolność mediów w Polsce


  Share on emailShare on facebookShare on twitterShare on facebook_like
  Piątek, 28 września 2012 (14:40)
  Drogie Koleżanki i Koledzy,  Pragnę mocno zaprotestować przeciwko dyskryminacyjnemu i represyjnemu traktowaniu TV Trwam przez polski rząd oraz wyrazić moje pełne poparcie dla o. Tadeusza Rydzyka i jego walki o wolność mediów w Polsce.  Decyzja o wykluczeniu TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji - pomimo wielomilionowej widowni, wieloletniego doświadczenia oraz znakomitej kondycji finansowej - powoduje powstanie istotnych pytań o generalnie wolność mediów w Polsce.  TV Trwam prezentuje konsekwentną wizję konserwatywną, opozycyjną do programu obecnego rządu Platformy Obywatelskiej. Zważywszy, że nowi członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostali wybrani przez rządzące partie, wyraźnie widzimy polityczny kontekst dyskryminacyjnego traktowania TV Trwam.  Grupa Europy Wolności i Demokracji była zawsze i konsekwentnie za wolnością słowa i wolnością mediów. W czerwcu 2012 r. europoseł Zbigniew Ziobro (EWD) zorganizował wysłuchanie publiczne w Parlamencie Europejskim w sprawie dyskryminacji TV Trwam przez rząd, by wyrazić rosnące zaniepokojenie polityką obecnego rządu w odniesieniu do niezależnych mediów.  Do tej pory ponad 2 miliony osób podpisało petycję przeciwko rządowym próbom ograniczenia działalności TV Trwam. W tę sobotę tysiące ludzi będzie maszerować ulicami Warszawy w poparciu dla TV Trwam i przeciwko naruszaniu wolności słowa w Polsce.  Wierzę, że demonstrujący usłyszą przesłanie, które niniejszym do Państwa kieruję i w którym chciałbym ich zachęcić do walki o wolność słowa i demokracji w Polsce.  Apeluję do wszystkich pozostałych grup politycznych w Parlamencie Europejskim o podpisanie niniejszego listu i przyłączenie się do mojego apelu do polskiego rządu o przywrócenie wolności mediów i zaprzestanie dyskryminacji mediów katolickich w Polsce. Niezależnie od tego, czy podzielamy poglądy o. Rydzyka i katolickiej TV Trwam, obecna sytuacja mediów w Polsce niewątpliwie nie spełnia uznanych, demokratycznych standardów i powinna być przedmiotem troski wszystkich z nas.  Z poważaniem

  Nigel Farage
  0
  zgłoś
 • fixs
  2012-09-28 19:29
  Ślub Olka Kwaśniewskiego


  (foto. GP)
  Marek Siwiec bawiący się w kościelnych ławach telefonem, by zrelacjonować ślub Oli Kwaśniewskiej na Twitterze przywodzi na myśl resocjalizowanego bolszewika Miszkę Zubowa z „Zapisków oficera Armii Czerwonej”, który po śniadaniu odśpiewał „Międzynarodówkę” i „Ojcze nasz”. Ale zachwyty nad ślubem to część operacji, której celem jest powrót Aleksandra Kwaśniewskiego na scenę polityczną, gdy zużyje się Donald Tusk.

  Już w parę dni po ślubie do kiosków trafił dwutygodnik „Viva” z ekskluzywnymi zdjęciami z kościoła. Cena przystępna dla przeciętnej gospodyni – 2,99 zł. Kto sprawił taką przyjemność rodzinie Kwaśniewskich?

  Ślub za 2,99 zł

  „Vivę” wydaje Edipresse Polska, której prezesem jest Zbigniew Napierała. Za Gierka był on dyrektorem programowym ośrodka TVP w Poznaniu. Za Jaruzelskiego – dyrektorem generalnym i wydawcą TVP2, a potem korespondentem TVP w imperialistycznym Londynie. Był też dyrektorem festiwalu w Opolu, gdzie wsławił się pilnowaniem artystów, by nie łamali zaleceń cenzury. Jak wspominał Andrzej Rosiewicz, z jego piosenki „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” kazał mu usunąć wers „gdyby w kuchni ktoś przy dziecku mówił po niemiecku”.

  Za czasów prezydentury Kwaśniewskiego „Viva” przebijała wszystkich w lizusostwie wobec władzy, publikując dziesiątki zdjęć Jolanty Kwaśniewskiej. Na jej okładce w 2005 r. ukazało się zdjęcie pokazujące Kwaśniewskich wystylizowanych na parę królewską.
  0
  zgłoś
 • Polak
  2012-10-06 18:17
  a skąd Pasikowski wie.że to polscy chłopi zamordowali Żydów ? Facet brnie w oszustwie pomieszanym z kłamstwami i geszeftem.
  0
  zgłoś
 • amazonka
  2012-10-02 15:34
  To będzie świetny film, ale nie historyczny tylko thriller psychologiczny!
  0
  zgłoś
 • pytek
  2012-10-02 16:26
  Ale przez kogo jest to mocno oczekiwana produkcja? Przez gazete wyborczom? Dołożą za 1 zł do wydania poniedziałkowego?
  0
  zgłoś
 • sPiSek
  2012-10-03 17:18
  To kogo po wojnie skazano na śmierć,
  przypadkowych Polaków?
  0
  zgłoś
 • budowniczy
  2012-10-04 06:30
  Musiala byc spora stodola.
  0
  zgłoś
 • abdul
  2012-09-28 13:16
  a
  0
  zgłoś
 • mordepchaj
  2012-09-27 21:23
  jestem za pokazać prawdziwe oblicze polaka .To Polacy winni holokaustu to Polacy namówili Hitlera do wojny.Nie wstydźmy sie Niesiolowski,Palikot,Urban ,Michnik od dawno o tym mówią.
  0
  zgłoś
 • Tomek
  2012-09-28 17:37
  Kolejny kicz koniukturalny. Pseudosztuka filmowa z tematem polskiego antysemityzmu w roli głównej na pewno sie sprzeda za granicą wsród historycznych ignorantów. Oni już ogladali film Spielberga o tym, jak to niemiecki biznesmen ratuje Żydów w antysemickiej Polsce, gdzie sa "nazistowskie" obozy.

  Ciekawie jak reżyserowi wyszla scena z krwiożerczymi Polakami którzy za jednym zamachem potrafią spalić w jednej stodole kilka tysięcy Żydów.
  0
  zgłoś
 • Kielczanin
  2012-09-27 21:55
  Może wreszcie powiedzą coś o zbrodniach żydowskich w Polsce i o kolaboracji Żydów z okupantami.
  0
  zgłoś
 • Olosz
  2012-09-27 22:21
  Jest to idealnie wpisujący się film w potrzeby polskiego widza. Nic tylko martyrologia i rozliczenia z tragediami narodu żydowskiego. To jest nam bardzo ku...a potrzebne...
  0
  zgłoś
 • Szauk
  2012-09-27 13:41
  Tzw. temat na zamówienie 1) przykryć indolencje ,nieudolność ekipy PO-PSL (rządzącej-rozkradającej?) Polską.2)wywołanie większych podziałów ,obudzenie ducha antysemityzmu ,3) A może by nakręcono film gdzie będzie pokazany Żyd sprzedający Polaków Czerwonoarmistą,Żyd -czerwony komunista,Żyd kat patriotów Polskich.Wspaniała obsada aktorska ,ale temat w tej sytuacji przyniesie więcej szkody niż pożytku.Ale tzw.wykształciuch to pożyteczny idiota,za czasów P.Rz Ludowej też tacy byli.
  0
  zgłoś
 • sdgd,kjlkgvsdfsdbghj
  2012-09-27 14:12
  takie filmy to innego jak ten o seksie Mahometa ,a aktorów którzy tam graja powinniśmy pietnować. .
  0
  zgłoś
 • Wes
  2012-09-27 13:36
  Straszna przeszłość to mordy w Katyniu,Miednoje Bykowni,wysadzane barki na morzu Białym pełne ludzi,to mordy UPA,to polityczne mordy w Polsce po drugiej wojnie światowej inspirowane przez żydowskich funkcjonariuszy rękoma przedwojennych bandytów.To także mordy UBecji i SBecji wykonywane skrytobójczo na przeciwnikach politycznych.Co znaczy Jedwabne wobec okropności jakie doznawały wycofujące się wojska polskie wschodnimi rubieżami od żydowskich mieszkańców tych ziem(z czerwonymi opaskami na ramieniu)i strzałami w plecy.
  0
  zgłoś
 • christ
  2012-09-27 21:21
  pora skonczyc z mitami i falszywym obrazem. Oczywiscie Polska byla pod okupacja, za pomoc zydom grozila smierc i doswiadczylo teki tysiace polskich rodzin. Alke byli i wsrod Polakow i szuje , czarne owce, ktorzy za pieniadze lub z nienawisci do zydow wydawali ich w rece gestapo lub osobiscie ich okradali lub mordowali. Byli w mniejszosci ale byli i tacy i trzeba rowniez o tym mowic, ale zarazem trzeba widziec to nie oderwane od calosci ,
  0
  zgłoś
 • gojec pszenno-buraczany
  2012-09-28 09:21
  Tej niby inteligentnej głowie żydowskiej pewne rzeczy się tylko wydają i śnią. Zaś ta prosta polska noga może jeszcze dać zupełnie mądrego i soczystego kopa na do widzenia.
  0
  zgłoś
 • Piotr
  2012-10-20 08:04
  Nie wiem jaki jest tutaj sens łączenia z tym filmem polityków. Przecież to jest całkowicie niezależny reżyser. Po za tym kino nie powinno unikać problemów trudnych czy niewygodnych.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama