Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"80 milionów" w imię Solidarności

24 listopada 2011, 23:20
"80 milionów" foto: Jarosław Sosiński / dystr. Kino Świat
"80 milionów" foto: Jarosław Sosiński / dystr. Kino Świat / Media
"80 milionów" Waldemara Krzystka to kino sensacyjne, ale inspirowane autentycznymi wydarzeniami z dziejów PRL. Tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego grupa młodych działaczy dolnośląskiej Solidarności wypłaciła z wrocławskiego banku związkowe pieniądze, 80 mln zł. Gotówka ta pomogła potem w budowaniu wrocławskiego podziemia… Na ekranie m.in. Filip Bobek, Wojciech Solarz, Olga Frycz, Marcin Bosak i Agnieszka Grochowska. W kinach od 25 listopada.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Wojciech Solarz Marcin Bosak 80 milionów Waldemar Krzystek Filip Bobek Olga Frycz Agnieszka Grochowska

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • pójde do kina
  2011-11-25 01:43:29
  ciekawy film, warto obejrzeć
  0
 • Ryszard
  2011-11-25 10:10:47
  Historia prawdziwa.ale kto jest jej sprawcą.Niedawno jeden z twórcow tej historii powiedział:Wiedzieliśmy o tych pieniądzach i gdzie zostały umieszczone ale nie chcieliśmy zatargu z Kościołem.Czy ktoś sobie może wyobrazić,że w tamtych czasach wypłata tak dużej kwoty (nawet przy cichej współpracy pracowników banku) mogła przejść bez echa.Ile dziś można pobrać w banku bez wcześniejszego powiadomienia o chęci wypłaty,czy nie 20000 zł?
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama