Ciężkie jest życie nastolatka. Zwłaszcza po śmierci. Burza hormonów, huśtawki nastrojów, bóle egzystencjalne. Komunikacja ze światem najlepiej przebiega przez wiersze - zwierciadło niespokojnej duszy...

Nicka wychowuje samotna matka. Zapewnia mu wszystko poza czułością. Chłopak nie znajduje jej też w szkole. Jest typem outsidera, stąpającego 30 cm nad ziemią. Annie ma jeszcze gorzej. Jej bunt jest bardziej intensywny. Nicka nie lubi tak bardzo, że wraz z kolegami... katuje go na śmierć, a ciało ukrywa w lesie. Chłopak przez cały film krąży jako duch i obserwuje reakcje otoczenia na wieść o swoim zaginięciu. Koncentruje się, rzecz jasna, na niebrzydkiej oprawczyni.

"Niewidzialny" to remake szwedzkiego obrazu pod tym samym tytułem, więc brak pomysłowości można mu zarzucić na dzień dobry. W akcji tego ponoć psychologiczno-metafizycznego thrillera ciężko odnaleźć cokolwiek intrygującego. Plus należy się za to za realizację. Młodzi aktorzy (m.in. Justin Chatwin - syn Toma Cruise’a w "Wojnie światów") nie irytują, chwytliwa ścieżka dźwiękowa (TV On The Radio, Snow Patrol) da się lubić, a koncepcja, że duch wchodzi w jednostronne interakcje z otoczeniem, wydaje się ciekawsza niż oklepany motyw "przenikania ścian". Na tróję.


NIEWIDZIALNY (The Invisible)
USA 2007; Reżyseria: David S. Goyer; Obsada: Justin Chatwin, Margarita Levieva, Dystrybucja: Forum Film;
Czas: 97 min
Premiera: 5 października

Reklama