Stojąca u progu kariery młoda dziennikarka Alison Scott świętuje zawodowy awans w nocnym klubie. Zrządzeniem złośliwego losu poznaje tu Bena, chłopaka z lekką nadwagą, który w codziennym życiu do perfekcji doprowadził nicnierobienie. Po suto zakrapianym wieczorze tych dwoje ląduje w łóżku i... wpadka.
Zarys fabuły "Wpadki" brzmi jak początek poważnego dramatu, ale jest to komedia czystej próby, zwiewna i urocza, lecz tylko na pozór błaha.

Pod warstwą prościutkiej dykteryjki "Wpadka" skrywa bowiem wcale poważną treść, z przymrużeniem oka mówi o męskiej niedojrzałości, brzemiennych różnicach między płciami, także o życiowej rutynie, która odbiera uczuciom ich pierwotną świeżość. Historia niefortunnych kochanków, którzy próbują zbliżyć się do siebie, by zaopiekować się wspólnym dzieckiem, u Apatowa splata się z drugą, symetryczną opowieścią. Jej bohaterami są siostra Alison i jej mąż, para z kilkuletnim stażem, w życiu której bliskość i porywy uczuć ustąpiły miejsca niewesołej prozie codzienności.

Apatow jest twórcą, który na swój sposób, bez upiększania i sztucznego dramatyzmu próbuje rozgryźć męską duszę, ukazując zarazem jej słabość i siłę. Igrając z konwencją komedii romantycznej, traktuje o nich w sposób zabawny, czasem dosadny, ale i nie głupi.


WPADKA
USA 2007; Reżyseria: Judd Apatow; Obsada: Seth Rogen, Katherine Helgi, Paul Rudd, Leslie Mann; Dystrybucja: UIP; Czas: 129 min
Premiera: 5 października

Reklama