Moneypenny to sekretarka szefa brytyjskiego wywiadu, która ma wyraźną słabość do Bonda, ale nigdy nie było między nimi romansu. Maxwell po raz pierwszy zagrała ją w filmie "Doktor No" z 1962 r., w którym rolę Bonda odtwarzał Sean Connery, a po raz ostatni - w "Zabójczym widoku" z Rogerem Moore'em z 1985 r.

Reklama

W wywiadzie z 2005 r. wyznała, że rolę Moneypenny dostała w trudnym momencie życia. "Miałam bardzo chorego męża, dwoje małych dzieci i żadnych pieniędzy. Zadzwoniłam do producentów, z którymi wcześniej współpracowałam, i poprosiłam o pomoc" - powiedziała.

Realizator filmu o Bondzie, Terence Young, zaproponował jej dwie role, a ona wybrała Moneypenny, prosząc, by nie "czesano jej włosów w kok i by nie musiała nosić okularów w szylkretowej oprawce".

Jej ulubionym filmem o przygodach agenta 007 był "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" - jedyny, w którym główną rolę grał George Lazenby. Aktorka, która była pochodzenia kanadyjskiego, od kilku lat mieszkała wraz z synami i mężem w zachodniej Australii