Oko w oko z Andrzejem Grabowskim (Gebels), Pawłem Królikowskim (Igor), Michałem Kulą (Barszczyk) stanie tym razem Bogusław Linda, gangster o pseudonimie "Babcia".

Reklama

W mojej ekipie nie ma miękkich gości - tym hasłem Babcia (Bogusław Linda) wyznacza swoim ludziom "standardy pracy" pozwalając, by okrutnymi metodami rządzili całym Mokotowem. Babcia rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami (Piotr Stramowski) z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się ze ścieżkami bohaterów dawnego "Pitbulla" - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje grupę mokotowską do tematu "gangu obcinaczy palców", odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

Bardzo cieszę się, że do filmu pozyskaliśmy Bogusława Lindę, który gra antagonistę postaci stworzonej przez Piotra Stramowskiego - mówi reżyser. - Dzięki nim mamy w filmie pojedynek dwóch silnych facetów. Linda świetnie sprawdza się w kreowaniu wyrazistych postaci, a dawno nie było w polskim kinie takiej roli dla niego.

W obrazie "Pitbull. Nowe porządki" Vega jako pierwszy tak odważnie odkrywa przed widzem kulisy polskiego świata przestępców, przekraczając odważnie kolejne granice.

Posunąłem się jeszcze dalej, ponieważ nie ma w filmie praktycznie żadnej wymyślonej sceny, ani żadnego wymyślonego dialogu - wyjaśnia twórca. - Wszystko jest zaczerpnięte z życia i na etapie pisania tekstu zostało przeze mnie skompilowane w jedną opowieść. Wchodzimy w świat gangsterów równie mocno jak w świat policyjny. Zrobiłem bardzo dokładną dokumentację, aby stworzyć pełnokrwiste postaci, które mają swoją psychologię, poczucie humoru, motywacje.

Na ekranie zobaczymy również znanego z serialu "Służby specjalne" Krzysztofa Czeczota, Pawła Królikowskiego oraz Tomasza Oświecińskiego. W filmie pojawią się ponadto intrygujące postacie kobiece, w które wcielą się Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Julia Pogrebińska oraz znana z "Galerianek" Anna Karczmarczyk.

Oto najnowszy zwiastun filmu "Pitbull. Nowe porządki"