Konkurs, do którego zakwalifikowały się łódzkie etiudy nosi nazwę "Pardi di domani" ("Leopards of Tomorrow"). Jednym z jurorów w tej sekcji będzie Luc Toutoungh, współproducent animacji "Świteź" Kamila Polaka – poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

"Opowieści z chłodni" Jaroszuka – które zdobyły Grand Prix i Nagrodę Publiczności na warszawskim przeglądzie "Łodzią po Wiśle" – to żartobliwa opowieść o dwójce najgorszych pracowników hipermarketu, którzy mają dwa dni na znalezienie swojego celu w życiu.

"Bez śniegu", inspirowany faktami film pochodzącego ze Szwecji von Horna, laureata Grand Prix w Konkursie Młodego Kina na festiwalu w Gdyni (za "wyjątkową dojrzałość twórczą, świadomość środków filmowych i precyzyjne ich wykorzystanie"), prezentuje okoliczności, które doprowadziły do tragedii – gdy mężczyzna zastrzelił w swoim ogrodzie dwóch chłopców.

64. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno - jednej z ważniejszych na świecie imprez poświęconych kinematografii – odbędzie się w dniach 3-13 sierpnia.