Nagrody dla najlepszych filmów roku otrzymały "Scott Pilgrim kontra świat" i "The Social Network". Twórcy "The Social Network" triumfowali jeszcze w dwóch kategoriach. David Fincher uznany został za najlepszego reżysera, a Aaron Sorkin to zdobywca nagrody za scenariusz adaptowany.

Reklama

W kategoriach aktorskich wyróżnienia (role w dramacie) powędrowały do Noomi Rapace za "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" oraz Colina Firtha za "Jak zostać królem". Za występ w komedii lub musicalu wyróżniono Anne Hathaway ("Miłość i inne używki") i Michaela Cery ("Scott Pilgrim kontra świat").

Bez niespodzianek obyło się przy okazji wręczania nagród drugoplanowych, które zdobyli Christian Bale za "The Fighter" i Jacki Weaver za "Królestwo zwierząt".

W kategorii najlepszych filmów zagranicznych Satelitę zdobył szwedzki obraz na podstawie bestselleru Stiega Larssona "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", a wśród filmów animowanych – "Toy Story 3 ". Za najlepszy film dokumentalny uznano "Restrepo ".Za scenariusz oryginalny nagrodę otrzymał David Seidler ("Jak zostać królem"). Trzy wyróżnienia otrzymali twórcy "Incepcji" (za muzykę, zdjęcia i scenografię). Za najlepsze efekty wizualne i kostiumy nagrody zdobyli autorzy "Alicji w Krainie Czarów ". Za montaż nagrodzono "Please Give", a za dźwięk "Niepowstrzymanego ".

Bardziej zaskakujące były decyzje jurorów w kategoriach telewizyjnych. Najlepszy miniserial to brytyjski "Sherlock", a film telewizyjny to "Temple Grandin". Wśród dramatów nagrodę otrzymał "Breaking Bad ", a wśród komedii "The Big C".

Nagrody aktorskie otrzymali: Claire Danes (najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym za "Temple Grandin"), Al Pacino (najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym za "You Don't Know Jack"), Brenda Vaccaro (najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym za "You Don't Know Jack"), David Strathairn (najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym za"Temple Grandin"), Connie Britton (najlepsza aktorka w serialu dramatycznym za "Friday Night Lights"), Bryan Cranston (najlepszy aktor w serialu dramatycznym za "Breaking Bad"), Laura Linney (najlepsza aktorka w serialu komediowym za "The Big C") i wielokrotnie już nagradzany Alec Baldwin (najlepszy aktor w serialu komediowym za "Rockefeller Plaza 30").