"Zwerbowaną miłość", wyreżyserowaną przez Tadeusza Króla, zaprezentowano na trwającym od wtorku 29. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Reklama

"To przede wszystkim historia o miłości" - zaznaczył w rozmowie z PAP reżyser Tadeusz Król. Dodał, że zrealizował ten obraz, zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Akcja filmu rozgrywa się w przełomowym dla historii Polski momencie. Koncentruje się na latach 1988 i 1989, a kończy w 1990 r., gdy prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej zostaje Lech Wałęsa.

Andrzej (Robert Więckiewicz) i Siejka, agenci służb bezpieczeństwa, planują misterną i skomplikowaną akcję, dzięki której - jak sądzą - staną się bogaci. Chodzi o teczki zawierające gromadzone w PRL dokumenty na temat ważnych osób uczestniczących w życiu publicznym. Agenci sądzą, że mogą dużo zarobić dzięki ujawnieniu tych informacji.

Aby plan się powiódł, potrzebna jest kobieta. Agenci werbują do akcji młodą prostytutkę Annę. Nieoczekiwanie Andrzej i Anna zakochują się w sobie. Mężczyzna będzie musiał zweryfikować swoje plany.

W filmie Króla połączone zostały różne kinowe gatunki, np. elementy komedii, filmu obyczajowego i sensacyjnego.

Oprócz Roberta Więckiewicza, w obsadzie są m.in.: Krzysztof Stroiński (jako Siejka), Joanna Orleańska (w roli Anny), Sonia Bohosiewicz i Maria Seweryn.

Wprowadzenie filmu do kin planowane jest jeszcze na 2010 rok.