Reżyser "Pokłosia": Żydzi wstępowali do NKWD? No i co, kur... z tego!

| Aktualizacja:
X

Czy Władysław Pasikowski się ukrywa? Dlaczego nie udziela wywiadów? Czy przeprosi za "Pokłosie"? Co ma do powiedzenia tym, którzy w internecie opluwają jego film i Macieja Stuhra? Reżyser odpowiada na zarzuty w liście skierowanym do Moniki Olejnik.

Na początek tłumaczy się, dlaczego nie przyjął zaproszenia do programu Moniki Olejnik.

Mam taki prywatny pomysł na życie, żeby nie występować w telewizji i żeby moją twarz zachować dla siebie, rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Wychodzę z, niepopularnego pewnie w telewizji założenia, że nikt, także ja, nie ma obowiązku tam występowania. Ostatecznie to nie urząd skarbowy ani sąd powszechny - pisze Władysław Pasikowski.

Następnie przechodzi do argumentacji dotyczącej filmu. Przede wszystkim bierze w obronę Macieja Stuhra, zlinczowanego w internecie za rolę w "Pokłosiu", w której wciela się w jednego z braci poszukującego prawdy o zamordowanych przez Polaków w czasie wojny żydowskich sąsiadach z jego wsi.

Mój młody przyjaciel niepotrzebnie czyta wszystkie te opinie. Każdy może wypisywać w internecie, co chce, ale nie każdy musi, a nawet nie powinien tego czytać - zauważa reżyser i zwraca się jednocześnie z prośbą do internautów, którzy widzieli "Pokłosie", by napisali, co im się w tym filmie podobało. - Wtedy nienawiść, chamstwo, zwykły podły antysemityzm, głupota i ciemnota polityczna, znikną wśród głosów rozsądnych ludzi - ma nadzieję Pasikowski.

Na koniec zwraca się do tak zwanych hejterów, którzy opluwają Macieja Stuhra w internecie:

Jak ktoś, kto ma choć łyżkę oleju w głowie i choćby trzy klasy szkoły podstawowej, może polemizować z argumentem, że Żydzi też mordowali naszych i po to masowo wstępowali do NKWD? No i co, kur..., z tego! Skoro naziści masowo mordowali jednych i drugich, to rozumiem, że państwo są za tym, żeby niemieckie dzieci i kobiety w stodołach palić? Nie nazwę tych ludzi bestiami, bo nawet w najstraszliwszej bestii jest odrobina litości... - oburza się Władysław Pasikowski.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: gazeta.pl
  • ~POmatolski debil
   2012-11-19 13:30
   Szmaciarza powiesić za jaja .
  • ~tadzio
   2012-11-19 13:35
   Oni nie wstępowali, oni TWORZYLI od podstaw nkwd.
  • ~ajwaj
   2012-11-19 13:39
   mnie najbardziej wku...a jak jakiś mosiek typu Tomasz Lis wyjdzie na środek sali i obwieszczają z marsową miną 'tak ten film warto zobaczyć bo rozlicza z historią i brata nasze narody' albo temu podobny głodny kawałek. Wsadźcie sobie w du pe te rozliczenia, obłudnicy ebani
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.