Reżyser "Pokłosia": Żydzi wstępowali do NKWD? No i co, kur... z tego!

2012-11-19 09:52 | Aktualizacja: 09:55
Maciej Stuhr w "Pokłosiu"

Maciej Stuhr w "Pokłosiu" / Materiały prasowe)

Czy Władysław Pasikowski się ukrywa? Dlaczego nie udziela wywiadów? Czy przeprosi za "Pokłosie"? Co ma do powiedzenia tym, którzy w internecie opluwają jego film i Macieja Stuhra? Reżyser odpowiada na zarzuty w liście skierowanym do Moniki Olejnik.




Na początek tłumaczy się, dlaczego nie przyjął zaproszenia do programu Moniki Olejnik.

Mam taki prywatny pomysł na życie, żeby nie występować w telewizji i żeby moją twarz zachować dla siebie, rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Wychodzę z, niepopularnego pewnie w telewizji założenia, że nikt, także ja, nie ma obowiązku tam występowania. Ostatecznie to nie urząd skarbowy ani sąd powszechny - pisze Władysław Pasikowski.

Następnie przechodzi do argumentacji dotyczącej filmu. Przede wszystkim bierze w obronę Macieja Stuhra, zlinczowanego w internecie za rolę w "Pokłosiu", w której wciela się w jednego z braci poszukującego prawdy o zamordowanych przez Polaków w czasie wojny żydowskich sąsiadach z jego wsi.

Mój młody przyjaciel niepotrzebnie czyta wszystkie te opinie. Każdy może wypisywać w internecie, co chce, ale nie każdy musi, a nawet nie powinien tego czytać - zauważa reżyser i zwraca się jednocześnie z prośbą do internautów, którzy widzieli "Pokłosie", by napisali, co im się w tym filmie podobało. - Wtedy nienawiść, chamstwo, zwykły podły antysemityzm, głupota i ciemnota polityczna, znikną wśród głosów rozsądnych ludzi - ma nadzieję Pasikowski.

Na koniec zwraca się do tak zwanych hejterów, którzy opluwają Macieja Stuhra w internecie:

Jak ktoś, kto ma choć łyżkę oleju w głowie i choćby trzy klasy szkoły podstawowej, może polemizować z argumentem, że Żydzi też mordowali naszych i po to masowo wstępowali do NKWD? No i co, kur..., z tego! Skoro naziści masowo mordowali jednych i drugich, to rozumiem, że państwo są za tym, żeby niemieckie dzieci i kobiety w stodołach palić? Nie nazwę tych ludzi bestiami, bo nawet w najstraszliwszej bestii jest odrobina litości... - oburza się Władysław Pasikowski.






Źródło: gazeta.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 361
1 2 3 4 ... 37 starsze
  • ~Observer2013-03-15 05:16

    To pan panie Pasikowski ma chyba kłopoty z historią, bo zapomniał pan, że naród wybrany aktywnie TWORZYŁ aparat bezpieki w ZSRR i PRL, i nie tylko. No chyba, że Morel, Wolińska, Berman, Trocki, Swierdłow, Kalinin, Kaganowicz, Rakosi i Kun to byli Indianie albo Papuasi.

  • ~POLSKI KATOLIK2012-12-25 11:37

    BIEDNE ICKI ?CO ZROBILI Z PALESTYNY! TO JEDEN WIELKI OBÓZ KONCENTRACYJNY!!! CZY NIKT TEGO NIE WIDZI GDZIE AMERYKAŃSKI E RAKIETY Z BIAŁYM FOSFOREM SPADAJĄ NA CYWILI TAM NIEMA CELÓW WOJSKOWYCH!!! BÓG SIĘ ODWRÓCIŁ OD ZBRODNIARZY !!! ZNOWU BĘDZIECIE NARODEM WYGNANYM Z OJCZYZNY !!!

  • ~m.m. porawiony2012-12-01 10:22

    kogo Pasikowski broni? Sztura - który wykazał się totalnym brakiem zrozumienia przedsizięwzięcia, w którym brał udział? Publicznie przestawił wymysloną przez siebie wyzję histrorii o tarczach obronnych z dzieci. Podobną wymowę ma ten film. To, że Pasikowski tworzy takie filmy jak kroll, psy, gliny - naiwne, lecz skierowane to jakies grupy ludzi, to mozna pominac, ale zeby robic film, który miesza w sprawch tak waznych jak relacje polsko-żydowskie, to jest niedopuszczalne. Oczywiscie ze powinien powstac film trudny w kwestii wydarzeń w Jedwabnem, ale rzetelny, obiektywny i wiarygodny. Niestety kolejna formuła psów, krola, czy glin nie tu nie pasuje.

  • ~Maty2012-12-01 10:05

    Panie Pasikowski Rezyser - to co dla Pana mogę zrobic to nie chodzic na panskie filmy. Jestem przeciwny zeby Pan dostawal jakąś kasę ze srodków publicznych - za swoje lub prywatene rob Pan co chcesz.

  • ~Kazik Lwowiak2012-11-27 10:47

    Mój Ojciec opowiadał jak Rosjanie wkroczyli do Polski to jeżdzili wozem konnym bo nie mieli samochodu. Na ławce siedział Żyd który pokazywał gdzie mieszka sołtys policjant lub ktoś z władz, albo jakiś bogacz. Wszystkich zabierano na wóz i wywożono .Tak podobnie w JEDWABNEM było. Po wkroczeniu Niemców Polacy zemścili się na Żydach.Nie wierzę , żeby Polacy bez powodu mordowali Żydów. To był odwet za to co Rosjanie zrobili Polakom.

  • ~UCZYC PRAWDZIWEJ HISTORII2012-11-26 10:26

    ZWOLENNICY TEGO PASZKWILA NIECH KUPIA OSTATNI NUMER 'HISTORII' Uwarzam Rze .jest tam duzo artykulow PO kazujacych kto mordowal polakow juz od wiekow. ilu bylo LUDOBOJCOW ICZY KIDYKOLWIEK ZOSTALI POTEPIENI ZA ZBRODNIE KTORYCH DOKONALI NA POLSKIM NARODZIE ,NIE MOWIAC O KARZE. OGROM POPELNIONYCH ZBRODNI MOZNA POROWNAC DO HOLOCAUSTU.

  • ~OBIEKTYWNIE2012-11-26 10:00

    TO ZROB KUR..A OTYM FILM JAK JESTES TAKI OBIEKTYWNY ,BEDZIE REMISTA WYPOWIEDZ SWIADCZY ,ZE TEZ CHETNIE ZAPISALBY SIE DO TEGO TOWARZYSTWA.

  • ~bul, wyksztalcony z duzego miasta2012-11-23 18:49

    bekniesz kur.. rezyserze

  • ~Patrząc z boku2012-11-23 13:30

    Panie Pasikowski! Piękny prezent dla syjonistów zrobił Pan w przeddzień Święta Niepodległości 11 listopada. Czy nie jest to kolejny argument dla Narodowców i teorii o "Firmie Holokaust" ?Czyżby Hasbara w działaniu? Niemców nie ruszono, bo się wykupili, a Polacy jeszcze nie, dlatego ciągle trzeba jątrzyć. Gdzie tu szukać gestów pojednawczych?
    Oj, Panie Sthur! Dał się Pan złapać na lep sławy, forsy? Nie rozumiem. Filmu nie obejrzę, bo mogliście chociaż nie łączyć premiery z 11 listopada - to granie na nucie nacjonalistów polskich może tylko się źle skończyć. Czy może chodziło Autorom o prowokację?

  • ~ale rezyser ...2012-11-22 21:48

    "No i co, kur..., z tego! " to z tego, że pan jest takim jak pana język, tyle w temacie

1 2 3 4 ... 37 starsze