Wahlberg miał po raz kolejny spotkać się na planie ze swoim stałym współpracownikiem, reżyserem Davidem O. Russellem, jednak opóźnienia w produkcji spowodowały, że zrezygnował z udziału w projekcie ze względu na zaplanowane wcześniej zobowiązania.

Jego miejsce zajmie Bradley Cooper. W głównej roli żeńskiej wystąpi Jennifer Lawrence, która pokonała silną konkurencję w postaci Elizabeth Banks, Kirsten Dunst, Blake Lively, Rachel McAdams oraz Olivii Wilde.

Negocjacje w sprawie jednej z ról prowadzi także Robert De Niro, który niedawno zagrał u boku Bradleya Coopera w filmie "Jestem Bogiem".

"The Silver Linings Playbook" opowie historię Pata, mężczyzny, który w wyniku załamania nerwowego trafia na leczenie do szpitala dla psychicznie chorych. Po opuszczeniu kliniki wprowadza się ponownie do domu rodziców, gdzie opiekuje się nim matka. Pat jest przekonany, że spędził w klinice kilka miesięcy, a nie lat, i planuje odzyskać swoją ukochaną żonę, Nikki. Od tego czasu Pat każdy dzień i każdą noc próbuje stać się mężczyzną, o jakim jego małżonka zawsze marzyła.

Bradleya Coopera mogliśmy podziwiać ostatnio w komedii "Kac Vegas w Bangkoku".