Nowy Kloss to będzie "Stawka większa niż śmierć"

X

Twórca nagradzanego "Pitbulla" Patryk Vega realizuje film kinowy o Hansie Klossie. W obsadzie znaleźli się m.in. Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Obaj w znakomitej formie.

Stanisław Mikulski, jak przed laty, wcieli się w rolę Klossa, zaś Emil Karewicz – w Hermanna Brunnera.

"Obaj panowie, mimo wieku, mają wciąż świetną kondycję, emanują fantastyczną energią. Brali już udział m.in. w scenach z użyciem efektów specjalnych, na przykład w sekwencji zawalenia się latarni morskiej. Wykonali wiele ujęć bez dublerów kaskaderskich. Rzucali się na grube materace, gdy nad ich głowami przelatywały spreparowane odłamki po eksplozji" – mówi Patryk Vega.

Obraz pod tytułem "Hans Kloss - Stawka większa niż śmierć", będzie nowoczesnym szpiegowskim filmem wojennym. Ma przypominać kombinację "Szeregowca Ryana" i "Jamesa Bonda".

Premiera kinowa polskiej superprodukcji planowana jest na pierwszą połowę 2012 r. Scenariusz przygotował Władysław Pasikowski, autor takich filmów jak "Kroll", "Psy" i "Psy 2. Ostatnia krew".

W obsadzie, obok Mikulskiego i Karewicza, pojawią się m.in.: Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski, Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Woronowicz.

Vega wspomina, że wyreżyserowany przez Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna serial telewizyjny "Stawka większa niż życie" (1967-68) uwielbiał oglądać jako dziecko. "Warto przypomnieć, że scenarzyści >>Stawki...<<, Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, napisali ten scenariusz zainspirowani pierwszym filmem o Bondzie, >>Doktorem No<< z 1962 r." – powiedział.

"Hans Kloss jest najbardziej rewelacyjnym przypadkiem bohatera masowej wyobraźni – jak w zachodniej kulturze agent 007 James Bond, Superman czy Batman" – podkreśla Vega.

Reżyser nie chce wyjawiać szczegółów na temat fabuły powstającego filmu i opowiadać o przygodach głównych bohaterów, szykuje bowiem niespodziankę dla widzów.

"Mogę tylko powiedzieć, że nasz film będzie bardziej realistyczny w stosunku do serialowego pierwowzoru. To nowoczesne kino, pełne efektów specjalnych. Powstające na bazie znakomitego, pisanego przez kilka lat scenariusza. Wierzę, że będzie to megahit" – powiedział Vega.

Udostępnij na Facebooku
  Powered by ContentStream
  • ~ja
   2011-06-21 17:20
   Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan nie napisali ten scenariusza,zainspirowani pierwszym filmem o Bondzie, >>Doktorem No<< z 1962 r. ale ordynarnie splagiatowali książkę Jurija Dold-Michajlika pt. "I odin w pole woin" (Samotnie na polu walki), wydaną w Kijowie w 1960 roku.Perwsze wydanie po ukraińsku ukazało się już w 1957 roku, po rosyjsku - trzy lata później. Wszystko działo się więc niemal 10 lat wcześniej, niż Safjan i Szypulski skończyli wymyślać Klossa (scenariusz "Stawki" powstał w latach 1967-68).
   Główny bohater ukraińskiej powieści nazywa sę Heinrich von Goldring.
  • ~Brunertka
   2011-06-21 17:32
   Spróbuj tylko się skumać z tą bandą SLDowską ? To ... to ... cię przestaniemy oglądać ! Hans, jak możesz ? Mikulski bo ci zpsujemy "samochodziek" ! Precz z komuną ! Haj !!!
  • ~stefan gryniewicz bereza
   2011-06-22 06:49
   tych dwu aktorow to dosc sympatyczne postacie ale czy nie mamy mlodszych i zdolnych aktorow?
  • ~Janek
   2011-06-21 15:47
   Mogli by robić nowe filmy J-23 , Mikulski grał by w, (retrospekcji ,na emeryturze) ,a młody był by inny aktor !
  • ~AK
   2011-06-21 15:46
   I co to będzie za film - zapewnie komedia dla emerytowanych żołnierzy milicjantów i SB-eków.
   Ale co by to nie było to:
   1. Ty "stary enkawudysto" Hans. Ty uważaj na siebie i nie przesadzaj z tymi
   fikołkami na planie filmowym - bo sie połamiesz i będzie wstyd.
   2. A Ty "stary SS- manie" Bruner ! . Ty, także uważaj bo wraz z Hansem
   wylondujesz na wyciągu w sprywatyzowanym szpitalu, a to nie są filmowe
   żarty tylko ponura - współczesność.
   3. A tak na poważnie to uważajcie Chłopaki bo skończycie w IPN, w gablotce,
   a tam podobno nie ma żartów no chyba, że wraz z Bolkiem i Premierem
   byliście w Solidarności.

   Ach co to były za czasy !.
   Pozdrowienia
   Wasz "Stawkowy" fan.
  • ~j-23
   2011-06-21 14:19
   pozyjemy zobaczymy!
  • ~herman
   2011-06-21 15:42
   Rany boskie, super i to jak :)
  • ~salomon74
   2011-06-22 17:34
   Uwazam ze raczej panowie sa za starzy do filmu :( Owszem kiedys ogladało sie- stawke wieksza niz zycie- i wtedy bylo to fajne.Wszystko przemija a dzisiaj na sile chce sie stworzyc cos swiezego z starym "produktem"
  • ~barcaa
   2011-06-24 18:31
   No nie wiem czy jest sens odświeżać tego kotleta
  • ~EPP
   2011-07-15 21:11
   ************ nie mogę się doczekać!!! NA SERIO KUPIĘ ORYGINAŁ JAK TYLKO WYJDZIE
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.