Nowy Kloss to będzie "Stawka większa niż śmierć"

X

Twórca nagradzanego "Pitbulla" Patryk Vega realizuje film kinowy o Hansie Klossie. W obsadzie znaleźli się m.in. Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Obaj w znakomitej formie.

Stanisław Mikulski, jak przed laty, wcieli się w rolę Klossa, zaś Emil Karewicz – w Hermanna Brunnera.

"Obaj panowie, mimo wieku, mają wciąż świetną kondycję, emanują fantastyczną energią. Brali już udział m.in. w scenach z użyciem efektów specjalnych, na przykład w sekwencji zawalenia się latarni morskiej. Wykonali wiele ujęć bez dublerów kaskaderskich. Rzucali się na grube materace, gdy nad ich głowami przelatywały spreparowane odłamki po eksplozji" – mówi Patryk Vega.

Obraz pod tytułem "Hans Kloss - Stawka większa niż śmierć", będzie nowoczesnym szpiegowskim filmem wojennym. Ma przypominać kombinację "Szeregowca Ryana" i "Jamesa Bonda".

Premiera kinowa polskiej superprodukcji planowana jest na pierwszą połowę 2012 r. Scenariusz przygotował Władysław Pasikowski, autor takich filmów jak "Kroll", "Psy" i "Psy 2. Ostatnia krew".

W obsadzie, obok Mikulskiego i Karewicza, pojawią się m.in.: Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski, Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Woronowicz.

Vega wspomina, że wyreżyserowany przez Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna serial telewizyjny "Stawka większa niż życie" (1967-68) uwielbiał oglądać jako dziecko. "Warto przypomnieć, że scenarzyści >>Stawki...<<, Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, napisali ten scenariusz zainspirowani pierwszym filmem o Bondzie, >>Doktorem No<< z 1962 r." – powiedział.

"Hans Kloss jest najbardziej rewelacyjnym przypadkiem bohatera masowej wyobraźni – jak w zachodniej kulturze agent 007 James Bond, Superman czy Batman" – podkreśla Vega.

Reżyser nie chce wyjawiać szczegółów na temat fabuły powstającego filmu i opowiadać o przygodach głównych bohaterów, szykuje bowiem niespodziankę dla widzów.

"Mogę tylko powiedzieć, że nasz film będzie bardziej realistyczny w stosunku do serialowego pierwowzoru. To nowoczesne kino, pełne efektów specjalnych. Powstające na bazie znakomitego, pisanego przez kilka lat scenariusza. Wierzę, że będzie to megahit" – powiedział Vega.

Udostępnij na Facebooku
  • ~ja
   2011-06-21 17:20
   Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan nie napisali ten scenariusza,zainspirowani pierwszym filmem o Bondzie, >>Doktorem No<< z 1962 r. ale ordynarnie splagiatowali książkę Jurija Dold-Michajlika pt. "I odin w pole woin" (Samotnie na polu walki), wydaną w Kijowie w 1960 roku.Perwsze wydanie po ukraińsku ukazało się już w 1957 roku, po rosyjsku - trzy lata później. Wszystko działo się więc niemal 10 lat wcześniej, niż Safjan i Szypulski skończyli wymyślać Klossa (scenariusz "Stawki" powstał w latach 1967-68).
   Główny bohater ukraińskiej powieści nazywa sę Heinrich von Goldring.
  • ~Brunertka
   2011-06-21 17:32
   Spróbuj tylko się skumać z tą bandą SLDowską ? To ... to ... cię przestaniemy oglądać ! Hans, jak możesz ? Mikulski bo ci zpsujemy "samochodziek" ! Precz z komuną ! Haj !!!
  • ~stefan gryniewicz bereza
   2011-06-22 06:49
   tych dwu aktorow to dosc sympatyczne postacie ale czy nie mamy mlodszych i zdolnych aktorow?
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.