"Obaj panowie, mimo wieku, mają wciąż świetną kondycję, emanują fantastyczną energią. Brali już udział w scenach z użyciem efektów specjalnych, na przykład w sekwencji zawalenia się latarni morskiej. Wykonali wiele ujęć bez dublerów kaskaderskich. Rzucali się na grube materace, gdy nad ich głowami przelatywały spreparowane odłamki po eksplozji" – opowiadał na początku realizacji zdjęć reżyser Patryk Vega.

Reklama

Reżyser wspomina, że jako dziecko uwielbiał oglądać wyreżyserowany przez Andrzeja Konica i Janusza Morgensterna serial o agencie J23 "Stawka większa niż życie" (1967-68).

"Warto przypomnieć, że scenarzyści >>Stawki...<<, Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan, napisali ten scenariusz zainspirowani pierwszym filmem o Bondzie, >>Doktorem No<< z 1962 r." – powiedział reżyser. "Hans Kloss jest najbardziej rewelacyjnym przypadkiem bohatera masowej wyobraźni - jak w zachodniej kulturze agent 007 James Bond, Superman czy Batman" – mówi Vega.

Film ma być nowoczesnym szpiegowskim obrazem wojennym. Ma przypominać kombinację "Szeregowca Ryana" i – właśnie – "Jamesa Bonda". Scenarzystą jest Władysław Pasikowski.

W filmie zobaczymy również Tomasza Kota, Piotra Adamczyka, Daniela Olbrychskiego, Wojciecha Mecwaldowskiego i Martę Żmudę Trzebiatowską.

Premiera kinowa polskiej superprodukcji planowana jest na pierwszą połowę 2012 roku. "Wierzę, że będzie to megahit" - zapowiedział Vega.