Znana z drobnej postury Vikander, by przygotować się do roli ciężko pracowała nad powiększeniem masy mięśniowej. Aktorce, która niegdyś była baletnicą, na planie filmu nie brakował dzęki temu sprawności ani zręczności. By sprostać wymogom scen wspinania się w jaskiniach czy nurkowania pod statkami Vikander potrzebowała... siły.

Reklama

To współczesna Lara Croft, kobieta niezależna. Sądzę, że dokładnie tego świat dzisiaj potrzebuje – mówił w rozmowie z "Hollywood Reporter" Magnus Lygdback, trener takich gwiazd jak Katy Perry czy Britney Spears, odpowiedzialny za fizyczne przygotowanie Alicii Vikander do roli Lary Croft.

- Budowie masy mięśniowej towarzyszyła zmiana diety. Vikander całkowicie zrezygnowała z cukru, a posiłki spożywała co trzy godziny. W zależności od cyklu treningowego, na śniadanie zjadała trzy lub cztery jajka. Trening obejmował sztuki walki, łucznictwo, wspinaczkę oraz codzienne zajęcia na siłowni. - mówił trener

Na ekranie, obok Alicii Vikander, zobaczymy także Waltona Gogginsa („Django”, „Nienawistna ósemka”) i Dominica Westa („The Wire”, „300”).

Premiera filmu 6 kwietnia.

Reklama