Obraz powstał w oparciu o powieść Toma Roba Smitha znaną w Polsce pod tytułem "Ofiara 44". Dzieło przedstawi historię Lwa Demidowa (Tom Hardy), oficera KGB żyjącego w stalinowskiej Rosji, który gorliwie i z przekonaniem o słuszności podejmowanych działań tropi zdrajców i przeciwników panującego systemu. Pewnego dnia jednak dowiaduje się o serii zabójstw dzieci. Narażając się swoim zwierzchnikom, bohater podejmuje śledztwo na własną rękę, aby rozwikłać straszliwą zagadkę.

Reklama

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem. W filmie "System" występują także: Gary Oldman, Vincent Cassel, Jason Clarke, Noomi Rapace, Paddy Considine, Joel Kinnaman, Josef Altin, Sam Spruell, Ned Dennehy, Dev Patel oraz Nikolaj Lie Kaas. W niewielkiej roli (widać ją także w zwiastunie) występuje Agnieszka Grochowska. Polka pojawi się jako Nina Andrejewa, jedna z matek zaginionych dzieci.

Za reżyserię odpowiada Daniel Espinosa ("Safe House"). Autorem scenariusza jest Richard Price ("Okup", "Ślepy zaułek"). "System" ("Child 44") trafi do kin za oceanem 17 kwietnia 2015 roku.