Trzecia część słynej, animowanej trylogii, zrealizowana po jedenastoletniej przerwie. W tym czasie dorośli nie tylko jej widzowie, ale i zakochany w zabawkach Andy. Siedemnastolatek właśnie wybiera się na studia, więc jego plastikowi przyjaciele mają powędrować na strych. No, może z wyjątkiem Chudego, z którym Andy nie jedno przeżył i chce go mieć przy sobie w akademiku.

Reklama

Ukochany szeryf wybiera jednak inny los. Po pewnych zawirowaniach razem z resztą wesołej ferajny ląduje w przedszkolu "Słoneczko". To przytułek dla starych lalek, dinozaurów oraz innych maskotek, które stoczyły się na dno, bo straciły właściciela. Ale zabawkowe niebo rajem wcale nie jest. Raczej więzieniem rządzonym stalową ręką różowego misia pachnącego truskawkami. Dlatego Chudy i spółka planują ucieczkę niemożliwą.

Z sequelami bywa różnie, "Toy Story 3" jednak w niczym nie ustępuje swoim poprzednikom. Mądra, lecz nie przesadnie dydaktyczna opowieść o tym, że wszystko się kiedyś kończy, ma w sobie tyleż samo inteligentnego humoru, co spektakularnych pościgów i zaskakujących zwrotów akcji. Czasem bywa sentymantalna, często dość straszna (strzeżcie się demonicznego bobasa i dwulicowego Kena!). Przede wszystkim jednak to doskonała zabawa dla małych i tych większych, których po seansie dręczyć może jedna myśl: gdzie się podział mój stary miś?

Toy Story 3 | USA 2010 | reżyseria: Lee Unkrich | dystrybucja: CD Projekt