Susan (Eva Green) jest naukowcem, Michael (Ewan McGregor) szefem kuchni. Przypadkiem spotykają się i zakochują w sobie. Tymczasem cały świat nagle zaczyna zmieniać się w dramatyczny sposób. Ludzie coraz częściej zapadają na dziwną chorobę, która w pierwszej kolejności wpływa na emocje, a następnie atakuje zmysły...

Reklama

Po prostu zakochałem się w scenariuszu – mówi Ewan McGregor, który bardzo szybko zgodził się na udział w projekcie Davida Mackenzie. – Pokochałem głównych bohaterów i bardzo spodobał mi się pomysł, że ich miłość jest absolutnie nieustępliwa, jakby na przekór wszystkiemu i wszystkim. Nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi samych bohaterów.

Autorem scenariusza do filmu jest Kim Fupz Aakeson. – To najbardziej fantastyczny scenariusz, jaki kiedykolwiek napisałem – przekonuje. – Moje wcześniejsze filmy były mocno zanurzone w rzeczywistości, wymagały dogłębnego przygotowania, jak na przykład przyglądanie się życiu prostytutek przez kilka tygodni. Z kolei w książkach dla dzieci, którymi również się zajmuję, często sięgałem po baśnie i magię. "Ostatnia miłość na Ziemi" łączy te dwa podejścia, dając w efekcie zupełnie nowy ton w mojej twórczości.

Film zadebiutował na festiwalu w Sundance w 2011 roku oraz zdobył nagrodę za najlepszy brytyjski film roku na festiwalu w Edynburgu.