Janet Evanovich wydała 18 tomów serii o łowczyni nagród Stephanie Plum. "One for the Money" – opowieść o szukającej morderców kobiecie, stała się bestsellerem na całym świecie. Teraz, powieść doczekała się ekranizacji.

Reklama

Za reżyserię zabrała się Julie Anne Robinson. Polski tytuł filmu to "Jak upolować faceta".

Stephanie, pewna siebie, dumna dziewczyna z Jersey, przechodzi właśnie lekki kryzys finansowy – od sześciu miesięcy na horyzoncie nie pojawiła się żadna ciekawa propozycja pracy i właśnie zarekwirowano jej samochód. Nie tracąc jednak rezonu, Stephanie zwraca się z prośbą o pomoc do swojego kuzyna, Vinny'ego, właściciela firmy zajmującej się ściganiem zbiegłych przestępców. Fakt, iż jej ulubioną bronią jest gaz pieprzowy, nie stanie Stephanie na przeszkodzie, kiedy okaże się, że jej pierwszym zadaniem, jako legalnej "łowczyni głów" będzie namierzenie Joe Morelliego, podejrzanego o morderstwo eks-gliny, który – tak się właśnie składa – skradł jej serce w czasach licealnych. Zemsta nie może nie być słodka, ale w trakcie śledztwa Stephanie odkrywa, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje, w szczególności jej nowa praca...

Stephanie Plum to kobieta, która radzi sobie ze wszystkimi życiowymi zakrętami z prawdziwą gracją, porównywalną do równie ujmujących poczynań bohaterki serialu Kocham Lucy – mówi autorka powieści Janet Evanovich. – Każdy jej samochód musi przeżyć jakąś katastrofę. Przez wilgotność powietrza w Jersey jej włosy ciągle się kręcą. Nie potrafi gotować i z pewnością nie ma co się po niej spodziewać, że zatrzyma pędzący pociąg lub – niczym Superman – złapie lecący pocisk w zęby. Nie zmienia to faktu, że każda z nas chciałaby być taką kobietą.

W rolę Stephanie Plum wcieliła się Katherine Heigl - znana z serialu "Chirurdzy". Ten projekt był dla mnie niczym wspinaczka wysokogórska. Praca była bardzo wymagająca, ale niezmiernie satysfakcjonująca, a samo uczestnictwo w takim projekcie było warte wszystkich wyrzeczeń. Na końcu, kiedy już wspięłam się na szczyt tej góry, mogłam zachwycić się przepięknym widokiem – mówi Katherine Heigl.

Obok niej w filmie zagrali m.in.: Jason O'Mara, Daniel Sunjata, John Leguizamo i Sherri Shepherd.

"Jak upolować faceta" w polskich kinach już od 9 marca.