Amerykański dramat "Między światami" ("Rabbit Hole") wyreżyserował John Cameron Mitchell, na podstawie sztuki nagrodzonego Pulitzerem Davida Lindseya-Abaire'a. Bohaterami tej historii są małżonkowie, Becca i Howie Corbett, grani przez Nicole Kidman i Aarona Eckharta. Para przeżywa dramat po stracie dziecka. Idealne małżeństwo znajduje się w wyniku rodzinnej tragedii na zakręcie życia.

Reklama

Becca jest pogrążona w żałobie, a jednocześnie zmęczona przyjmowaniem wyrazów współczucia od znajomych i przyjaciół. Pragnie oderwać się od bolesnych wspomnień. Czuje się samotna, nie rozumiana przez męża, mężczyznę twardo stąpającego po ziemi.

Kobieta nawiązuje więź z młodym chłopakiem – człowiekiem, który kiedyś przyczynił się do śmierci jej synka. Nastoletni twórca komiksów próbuje pomóc Becce w pogodzeniu się z przewrotnym losem i odnalezieniu upragnionej drogi do szczęścia.

Tymczasem mąż, Howie, szuka pocieszenia w przyjaźni z inną kobietą. Corbettowie oddalają się od siebie. Zaczynają podejmować coraz bardziej ryzykowne decyzje, które zaważą na przyszłości ich związku.

Rola Nicole Kidman w "Między światami" została uznana przez krytyków za najlepszą w całym filmowym dorobku aktorki. "Porywająca kreacja" – napisano na łamach magazynu "The Hollywood Reporter". Krytyk z magazynu "Variety" ocenił grę Kidman jako "wybitną". Australijska aktorka otrzymała za rolę w "Między światami" nominację do Oscara.Film fantasy pt. "Thor" zrealizował Kenneth Branagh, wybitny brytyjski aktor, reżyser i scenarzysta, który sławę zyskał głównie dzięki adaptacjom sztuk Williama Szekspira. Jego nowy film to stworzona w technologii 3D adaptacja popularnego komiksu o Thorze – nordyckim bogu, władcy pioruna, synu Odyna.

W filmie Branagha Thor wypowiada wojnę odwiecznemu wrogowi, Lodowemu Gigantowi. Za karę musi opuścić boski świat – krainę Asgard. Zostaje przeniesiony na Ziemię, w czasy współczesne. Traci pamięć. Z nową tożsamością, jako dr Donald Blake, ma żyć wśród ludzi, jako zwykły śmiertelnik, ucząc się jednocześnie pokory i posłuszeństwa. Pewnego dnia Thor odzyska jednak pamięć, wyzwoli swoje boskie moce i podejmie walkę o bezpieczeństwo ludzkości.

W tytułowej roli wystąpił australijski aktor Chris Hemsworth. W obsadzie są też m.in.: Anthony Hopkins (jako Odyn), Natalie Portman i Stellan Skarsgard. Film jest produkcją amerykańską.

Reklama