– Nadeszła pora, by Bond zdobył wreszcie należne mu uznanie na Oscarach – mówił na początku stycznia Dalton. – Niemal pod każdym względem "Skyfall" pokazuje możliwości współczesnego kina. To bardzo nowoczesny James Bond, film naszych czasów. Daniel Craig jest fantastyczny i bardzo autentyczny. To wspaniała produkcja.

Członkowie amerykańskiej Akademii Filmowej są innego zdania. "Skyfall" walczy o pięć Oscarów. Doceniono piosenkę , Adelemuzykę Thomasa Newmana i zdjęcia Rogera Deakinsa, a także efekty dźwiękowe i montaż dźwięku. Zabrakło jednak nominacji dla reżysera Sama Mendesa, a także dla głównych gwiazd, w tym Daniela Craiga, Judi Dench oraz Javiera Bardema. Takie wieści z Hollywood zasmuciły Dench. – Jest mi bardzo, bardzo przykro, że Akademia nie doceniła filmu – mówi aktorka w rozmowie z BBC. – Wielka szkoda. Myślałam, że reżyseria Sama Mendesa jest perfekcyjna. To wspaniały film.

Wcześniej cykl o 007 również nie radził sobie najlepiej w pogoni za Oscarami. Czasami doceniano pracę specjalistów od efektów dźwiękowych i specjalnych.