Reklama

– Cieszy nas to, że możemy oddać cześć bondowskiej serii z okazji jej 50. urodzin – powiedzieli Craig Zadan i Neil Meron, producenci tegorocznej gali rozdania nagród Akademii Filmowej. – Począwszy od pierwszego filmu z 1962 roku, przygody agenta 007 są najdłuższą produkcją filmową tego typu w historii i światowym fenomenem – dodali.

Producenci zabiegają, by w hołdzie agentowi w służbie Jej Królewskiej Mości wzięła udział także brytyjska piosenkarka Adele, która nagrała tytułowy utwór do ostatniego z filmów serii "Skyfall". Gwiazda, która od czasu porodu w październiku 2012 roku stroni od mediów i unika wystąpień publicznych, planuje połączyć swój comeback z oscarową galą. Adele wymieniana jest, bowiem jako faworytka w kategorii najlepszej oryginalnej piosenki filmowej. Utwór "Skyfall" już trafił do grona utworów wziętych przez Akademię Filmową pod uwagę przy układaniu listy nominacji.

Tymczasem film "Skyfall" zakwalifikował się na wstępną listę nominowanych do nagrody Gildii Amerykańskich Producentów w kategorii "Najlepszy film". Jak pokazuje historia, aż 75 proc. nominowanych do tej nagrody produkcji trafia potem do grona nominowanych do Oscara. Szanse "Skyfall" jako pierwszego w historii bondowskiej serii filmu dostrzeżonego przez Akademię Filmową rosną.

Pełna lista nominowanych do Oscara zostanie ujawniona zostanie 10 stycznia. Ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 14 lutego w Hollywood And Highland Centre w Los Angeles.

Reklama