Uggie zagrał jedną z głównych ról w niemym, czarno-białym filmie "Artysta", który zdobył tej nocy 5 Oscarów.

Reklama

Reżyser Michel Hazanavicius, który dwukrotnie wychodził na scenę, by odebrać nagrodę w kategorii najlepszy film oraz najlepszy reżyser, podziękował publicznie Uggiemu. Jack russell terrier pozował w niedzielę do zdjęć wraz całą ekipą filmu, a na jego przybycie czekały tłumy fotoreporterów.

Uggie to pies, który zna wiele filmowych sztuczek. Umie np. zawstydzić się, gdy ktoś go pocałuje, udawać "zdechłego psa" i jeździć na deskorolce. Zwierzak zna plan filmowy, jak własną kieszeń. "Artysta", bowiem, nie był jego pierwszym występem.

Na swoim koncie występy w telewizyjnych show, miał sesję zdjęciową dla "Time'a", był gwiazdą podczas pokazów The Incredible Dog Show w USA i Ameryce Południowej. Grał także w reklamach. W 2006 trafił do Hollywood, gdzie zagrał w komedii romantycznej "Pan złota rączka", a później w filmie "Woda dla słoni".

Uggie otrzymał już niejedną nagrodę. Pies może się pochwalić m.in. statuetką Palm Dog, czyli Złotą Palmą dla najlepszego psiego aktora w Cannes oraz Złotą Obrożą. W niedzielę spotkała go chyba największa nagroda, bowiem był pierwszym na świecie psem zaproszonym na oscarową galę.