"Mój agent" opowiada o codziennych zmaganiach pracowników agencji aktorskiej. W każdym z dwunastu odcinków w rolę samej siebie wciela się inna gwiazda.

Reklama

"Mój agent". Zawód od kulis

Reklama

Jak przekazać sławnej aktorce, że nie zostanie zaangażowana do wymarzonej hollywoodzkiej produkcji? Czy istnieje sposób, by pogodzić zwaśnione od dawna dwie gwiazdy filmu i teatru? W jaki sposób zmusić parę aktorów, którzy nie lubią się prywatnie do zagrania zakochanych? Najlepsi agenci mają swoje sposoby, by okiełznać najbardziej wymagające i kapryśne gwiazdy.

Praca w agencji aktorskiej może wydawać się zajęciem niezwykle atrakcyjnym i prestiżowym. Plany zdjęciowe, konferencje prasowe, czerwone dywany, wywiady, bankiety. Codzienna współpraca z największymi gwiazdami wygląda jednak nieco inaczej. Negocjowanie kontraktów, rozwiązywanie konfliktów, dyspozycyjność przez całą dobę. Agent nie ma łatwego życia, ale dla swoich klientów jest w stanie zrobić niemal wszystko. Jak wygląda jego praca i czy największe gwiazdy są naprawdę takie jak opisują je media?

Pierwowzór polskiego serialu, francuski "Dix pour cent", okazał się nad Sekwaną ogromnym sukcesem.

"Mój agent". Plejada gwiazd w obsadzie

W głównych rolach występują Ewa Szykulska, Aleksandra Pisula, Marek Gierszał, Maciej Maciejewski, Anna Cieślak, Paulina Walendziak, Dawid Ściupidro, Sylwia, Achu, Ewa Kaim, Stanisław Linowski i Renata Dancewicz.

Gościnnie w serialu pojawiają się Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Grażyna Szapołowska, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Boczarska, Tomasz Karolak, Daniel Olbrychski, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki, Andrzej Seweryn, Adam Turczyk, Krystyna Janda, Marian Opania, Agata Kulesza.

Za kamerą serialu stanęły Julia Kolberger i Olga Chajdas, zdjęcia zrealizowali Jakub Giza i Anna Rzepka. Autorem adaptacji scenariusza jest Karol Klementewicz we współpracy redakcyjnej z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk, nadzorującą prace literackie. Za scenografię odpowiada Anna Sitkowska, za kostiumy - Krzysztof Łoszewski, za charakteryzację - Monika Jan.